Za te pierwiastki skóra będzie Ci wdzięczna

Nie tylko wtedy gdy walczysz z trądzikiem. Chociaż w tej sytuacji należy na nie zwrócić większą uwagę. Pierwiastki o których zaraz przeczytacie, mają wiele właściwości potrzebnych naszemu organizmowi.

Siarka

To pierwiastek, który przede wszystkim wymieniany jest w kontekście wpływu na włosy. I nie ma w tym nic dziwnego. Siarka jest związana z aminokwasami budującymi strukturę włosów. To pierwiastek, który poleca się jako naturalny sposób na problemy ze stawami. Chociażby poprzez kąpiele siarkowe. W jaki sposób wpływa na skórę? Przede wszystkim reguluje pracę gruczołów łojowych. To niezwykle ważna sprawa przy trądziku. Siarkę znajdziecie w kosmetykach do cery tłustej.

Krzem

To pierwiastek, który bardzo dobrze radzi sobie z toksynami w organizmie. Co ma duże przełożenie na stan skóry. To jednak nie wszystko. Krzem jest związany z kolagenem. Składnikiem budulcowym naszej skóry. Jeśli włókna kolagenowe są w dobrym stanie, to przekłada się to na jej wygląd. Jest bardziej elastyczna i gładka. Krzem najlepiej pozyskiwać ze skrzypu, który jest bardzo bogatym źródłem tego pierwiastka.

Cynk

Tu z kolei ze źródłami łatwo nie będzie. Cynk to przede wszystkim owoce morza. A te nie każdy może, lub powinien jeść. Cynk odpowiada w naszym organizmie za naprawdę dużo spraw. Dość powiedzieć, że jest składnikiem prawie 80 enzymów. Każdy z nich „coś” w naszym organizmie robi. Skupmy się jednak na skórze. Przede wszystkim wspomaga jej regenerację. Można go też „wykorzystać” w walce ze zmarszczkami. Cynk wspomaga produkcję kolagenu. Nie mogę nie wspomnieć o tym, że pierwiastek ten jest ważny przy trądziku. Powoduje on między innymi mniejszą ilość zmian skórnych.

Żelazo

Przede wszystkim łączony ze „stanem” krwi. Ma on również wpływ na stan skóry. A żeby się o tym przekonać, wystarczy doprowadzić do niedoboru tego pierwiastka. Oczywiście w żadnym wypadku nie polecam tego sobie robić:). Dość powiedzieć, że jednym z symptomów niedoboru żelaza dotyczy skóry. Stanie się ona wyraźnie poszarzała. To jednak nie wszystko co żelazo potrafi. Pierwiastek ten wspomaga regenerację naskórka.

Warto również przeczytać:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *