Za te pierwiastki skóra będzie Ci wdzięczna

Nie tylko wtedy gdy walczysz z trądzikiem. Chociaż w tej sytuacji należy na nie zwrócić większą uwagę. Pierwiastki o których zaraz przeczytacie, mają wiele właściwości potrzebnych naszemu organizmowi.

Siarka

To pierwiastek, który przede wszystkim wymieniany jest w kontekście wpływu na włosy. I nie ma w tym nic dziwnego. Siarka jest związana z aminokwasami budującymi strukturę włosów. To pierwiastek, który poleca się jako naturalny sposób na problemy ze stawami. Chociażby poprzez kąpiele siarkowe. W jaki sposób wpływa na skórę? Przede wszystkim reguluje pracę gruczołów łojowych. To niezwykle ważna sprawa przy trądziku. Siarkę znajdziecie w kosmetykach do cery tłustej.

Krzem

To pierwiastek, który bardzo dobrze radzi sobie z toksynami w organizmie. Co ma duże przełożenie na stan skóry. To jednak nie wszystko. Krzem jest związany z kolagenem. Składnikiem budulcowym naszej skóry. Jeśli włókna kolagenowe są w dobrym stanie, to przekłada się to na jej wygląd. Jest bardziej elastyczna i gładka. Krzem najlepiej pozyskiwać ze skrzypu, który jest bardzo bogatym źródłem tego pierwiastka.

Cynk

Tu z kolei ze źródłami łatwo nie będzie. Cynk to przede wszystkim owoce morza. A te nie każdy może, lub powinien jeść. Cynk odpowiada w naszym organizmie za naprawdę dużo spraw. Dość powiedzieć, że jest składnikiem prawie 80 enzymów. Każdy z nich „coś” w naszym organizmie robi. Skupmy się jednak na skórze. Przede wszystkim wspomaga jej regenerację. Można go też „wykorzystać” w walce ze zmarszczkami. Cynk wspomaga produkcję kolagenu. Nie mogę nie wspomnieć o tym, że pierwiastek ten jest ważny przy trądziku. Powoduje on między innymi mniejszą ilość zmian skórnych.

Żelazo

Przede wszystkim łączony ze „stanem” krwi. Ma on również wpływ na stan skóry. A żeby się o tym przekonać, wystarczy doprowadzić do niedoboru tego pierwiastka. Oczywiście w żadnym wypadku nie polecam tego sobie robić:). Dość powiedzieć, że jednym z symptomów niedoboru żelaza dotyczy skóry. Stanie się ona wyraźnie poszarzała. To jednak nie wszystko co żelazo potrafi. Pierwiastek ten wspomaga regenerację naskórka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *