Zioła na trądzik – poznaj TE najskuteczniejsze (cz. 3)

Zanim zapoznasz się z roślinami, które opisałem dzisiaj, polecam poczytać wcześniejsze teksty z tej serii. Tutaj pierwsza część, a w tym miejscu o „Ziołach na trądzik” pisałem drugi raz.

Rumianek

Kojarzony z całym mnóstwem właściwości. Chociażby z tym, że ma pomagać rozjaśniać fryzurę (inna sprawa, że różne opinie można spotkać akurat na temat tej umiejętności). Na pewno rumianek wykazuje działanie detoksykacyjne. Jeśli chodzi o to co nas tutaj najbardziej interesuje, to warto wspomnieć, że roślina ta przyspiesza gojenie ran. Wykazuje również działanie przeciwzapalne i przeciwbakteryjne. Rumianek poleca się w przypadku, gdy dopadają nas problemy żołądkowe. Mam tutaj na myśli między innymi stany zapalne żołądka.

Pokrzywa

Co tu robi roślina kojarzona z przeciwdziałania wypadaniu włosom? Zaraz się przekonasz:). Zacznę od tego, że pokrzywa zawiera krzem (chociaż nie jest najlepszym źródłem tego pierwiastka). Ten ostatni jest bardzo potrzebny skórze. Również tej – a może nawet przede wszystkim – zmagającej się z trądzikiem. Pokrzywa wykazuje działanie przeciwzapalne. Ale to wciąż nie wszystko. Ma działanie ograniczające wydzielanie sebum, co przy trądziku jest wręcz niezbędne (pokrzywa jest jednym ze składników preparatu na trądzik o nazwie Nonacne). Mało? Wspomaga regenerację naskórka. A dokładnie aktywuje ten proces.

Jałowiec

Owoce tej rośliny mają wiele ciekawych zastosowań. Zresztą nie tylko w medycynie naturalnej. Bywają wykorzystywane jako przyprawa (np. w dziczyźnie). Roślina ta między innymi działanie wspomagające trawienie. Sporo w tej roślinie przeciwutleniaczy. Jałowiec wykazuje działanie moczopędne. Wspomaga więc usuwanie toksyn z organizmu. To dobra informacja dla Waszej skóry. Ma działanie bakteriobójcze i jest polecany w sytuacji, gdy układ moczowy dotknie zapalenie. Wspominałem już o trawieniu. Jałowiec działa na wątrobę i wydzielanie żółci. Roślinę tę, a dokładniej olejek z niej, poleca się do pielęgnacji cery tłustej. Pomocny będzie też przy trądziku. Jałowiec wykazuje działanie ściągające. To pozwala między innymi okiełznać pory.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *