5 właściwości pokrzywy, które musisz znać

Bo są one bardzo przydatne. Tak, również wtedy, kiedy zmagasz się z trądzikiem. Nie przedłużając więc zapraszam się do zapoznania z właściwościami pokrzywy. Rośliny chętnie wykorzystywanej w medycynie naturalnej.

Chroni przed wypadaniem włosów

To chyba jedna z bardziej znanych właściwości pokrzywy. Roślina ta jest niezwykle przydatna w sytuacji, gdy tracimy włosy w nadmiernych ilościach. To dzięki obecności krzemionki. Dzięki niej włosy zdecydowanie zyskują na wyglądzie. Jako bonus – pokrzywa jest pomocna przy niektórych chorobach atakujących skórę głowy. Z rośliny tej można przygotować wcierki, płukanki lub po prostu ją pić. I warto dodać, że pokrzywę poleca się na męskie łysienie.

Detoksykacja organizmu

To kolejna właściwość pokrzywy, którą warto poznać. Związana jest ona z wpływem na układ moczowy. Nadmiar toksyn w organizmie to spory problem dla jego funkcjonowania. Od osłabionej odporności do niemożności zrzucenia brzuszka. A przy okazji warto dodać, że ma on również negatywny wpływ na stan skóry. Przy walce z trądzikiem – sprawa niedopuszczalna.

Właściwości pokrzywy a układ pokarmowy

To ciekawa umiejętność naszego dzisiejszego bohatera, a rzadko tak naprawdę wymieniana. Pokrzywa może się przydać w czasie nadchodzących świąt, kiedy to problemy żołądkowe są na porządku dziennym. Napar z tej rośliny pomoże przy nieżycie jelit, a także jeśli będziemy zmagali się z biegunką.

Pokrzywa a trądzik

Czas na to co nas najbardziej interesuje:). Pokrzywa wykazuje właściwości przeciwzapalne i antybakteryjne. Obie te umiejętności są niezbędne w czasie walki z trądzikiem. Nasz dzisiejszy bohater ma też działanie regulujące wydzielanie sebum. Kolejna istotna umiejętność w walce z pryszczami. Ekstrakt z pokrzywy znajdziecie w najchętniej wybieranym w 2018 roku preparacie na trądzik – NONACNE. Koniecznie zapoznajcie się z moją recenzją. Producent przygotował dla moich czytelniczek i czytelników ofertę specjalną (korzystajcie, bo jest ograniczona czasowo!) :).

PEŁNA KURACJA NONACNE TANIEJ! ZAMÓW 3 OPAKOWANIA ZAPŁAĆ ZA 2

Wpływ na układ moczowy

Już go wcześniej zasygnalizowałem. Roślina ta jest między innymi wykorzystywany przy kamicy nerkowej. Pomoże również w przypadku innych schorzeń atakujących układ moczowy. Pokrzywa usprawnia działanie tego ostatniego. I to również ważna umiejętność.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *