Choroby skóry u dorosłych
Dlaczego postanowiłem zająć się tym tematem? Po pierwsze uważam, że jest istotny. Po drugie jedną z tych chorób – dodam występujących coraz częściej – jest trądzik.
Łuszczyca
Szczyt zachorowań przypada na drugą i trzecią dekadę życia. Jeśli chodzi o czynniki powodujące tę chorobę, wskazuje się między innymi kwestie immunologiczne. Istotna jest też genetyka. To choroba niezakaźna i niezłośliwa. To problem, który dotyka całej skóry. Jego najbardziej charakterystycznym objawem są grudki. Jak one wyglądają? Są przede wszystkim płaskie. Mogą być one zaczerwienione lub czerwonobrunatne. Najczęściej okrągłe. Pokryte są one srebrzystą łuską.
Co wywołuje taką reakcję skórną? Wskazuje się co najmniej kilka czynników. To między innymi infekcje bakteryjne i wirusowe. Do ich wystąpienia mogą też prowadzić mechaniczne uszkodzenia skóry. Również wystawienie tej ostatniej na działanie promieni słonecznych, powoduje występowanie wspomnianych zmian. To jednak wciąż nie wszystko. Problemem jest też dieta, alkohol i nikotyna.
Trądzik u dorosłych
O ile jeszcze kilkanaście lat temu, dolegliwość ta była zdecydowanie problem osób w okresie dojrzewania, o tyle teraz co raz więcej jest jego przypadków u dorosłych. Nieco inaczej wygląda kwestia przyczyn. W przypadku trądziku u osób dorosłych zwykle wymienia się stres, nieodpowiednią pielęgnację skóry i kwestie związane z dietą. Na te przyczyny poradzić może jedynie naturalny preparat Nonacne. Na pewno istotną kwestią jest też zmiana podejścia do pielęgnacji skóry.
Rozpocznij kurację z Nonance
W przypadku kobiet (dużo częściej cierpią one na ten typ trądziku) ważne jest chociażby ograniczenie makijażu. Bardzo często to właśnie błędy przy nim popełniane, mogą prowadzić do zaostrzenia zmian skórnych.
Atopowe zapalenie skóry
A to choroba, która bywa mylona z opisaną wcześniej łuszczycą. To przewlekły problem zdrowotny, który towarzyszy zwykle katarowi siennemu i astmie oskrzelowej. Co można powiedzieć o samym atopowym zapaleniu skóry (opisany jest on często skrótem AZS)? Przyczyn tej dolegliwości upatruje się w pewnej korelacji między czynnikami środowiskowymi a genetycznymi. Do wystąpienia objawów tej choroby przyczyniają się też kwestie związane z pogodą. Mam tutaj na myśli chociażby wysoką temperaturę.
W przypadku osób dorosłych objawy pojawiają się przede wszystkim na zgięciach łokciowych i kolanowych. Mogą również wystąpić w okolicach szyi. To mogą być tzw. nadżerki, nacieki i zmiany na paznokciach. Może dochodzić do łuszczenia skóry. Jeśli chorujecie od dziecka to jesteście dużo bardziej narażeni na silne wysuszenie tej ostatniej. Może też dochodzić do jej podrażnień.