Co stres robi z Twoją skórą?

O tym, że ma on ogromny wpływ na nasz organizm nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Wiemy, że przedłużający się stres może działać na niego negatywnie, wywołując długą listę objawów. Pytanie brzmi jak wpływa na skórę i trądzik?

Przede wszystkim pogarsza jej kondycję

Zaczniemy od skóry twarzy. To na niej niestety bardzo szybko da się zobaczyć, co robi stres. Skóra przede wszystkim stanie się bardziej poszarzała. To jednak nie wszystko. Jeden z hormonów, który wiąże się ze stresem i mam tutaj na myśli kortyzol, zmniejsza elastyczność skóry. A to jeszcze nie wszystko. Kortyzol to mniejsza ilość wody w skórze, mogą się na przykład pojawić rozstępy.

Kolejną złą informacją jest przyspieszanie procesu jej starzenia się. To jest związane z wolnymi rodnikami. Te mogą mieć negatywny wpływ na działanie organizmu. W przypadku skóry to wspomniane starzenie się skóry.

Stres to także szereg szybko pojawiających się symptomów. Mam tutaj na myśli chociażby pocenie się, pieczenie i swędzenie. Skóra może się również przesuszać. Stanie się ona szorstka w dotyku.

Jak stres działa na trądzik?

Już samo to co opisałem wyżej powoduje, że można się spodziewać zwiększonej ilości pryszczy. Jeśli chodzi o wpływ stresu na trądzik, to już dawno udowodniono, że takowy istnieje. Jedno z badan przeprowadzono w 2003 roku na uniwersytecie Stanford. Było ono o tyle ciekawe, że dotyczyło grupy studentów, stresu podczas sesji i zmiany nasilenia trądziku:). Jaki wniosek? Stres przyczynia się zwiększenia ilości zmian zapalnych.

Co z tym zrobić?

Przede wszystkim starać się unikać stresu. I tak zdaje sobie sprawę z tego, że to wcale nie jest proste. Ale nie można się przecież poddawać i nic z tym nie zrobić. Następnym razem przedstawię Wam kilka sposobów na niwelowanie wpływu stresu na nasz organizm.

A z trądzikiem trzeba walczyć. Tak, żeby stres nie miał później nic do powiedzenia:) Najlepiej i przede wszystkim najszybciej – uderzając bezpośrednio w jego przyczyny. Tak działa Nonacne – preparat, który zyskał ogromną popularność w USA, a dostępny od pewnego czasu est w Polsce.

Posiada całkowicie naturalny skład, który nie dość, że precyzyjnie uderza w przyczyny trądziku i nie posiada skutków ubocznych. Zresztą warto poczytać o nim na stronie producenta: Nonacne.pl. Odwiedźcie ją, bo czeka tam też niespodzianka:))

ZAMÓW U PRODUCENTA – 3 OPAKOWANIA NONACNE W CENIE 2!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *