„Cudowne” właściwości miodu

Jest ich naprawdę wiele. Są i takie, które będą pomocne w walce z trądzikiem. W końcu nie bez powodu będę o nim dzisiaj pisał:). Jestem również zwolennikiem naturalnej medycyny, chociaż jednak staram się do tego podchodzić z rozsądkiem. Wiele z metod faktycznie może być pomocnych, ale nie oznacza to, że mamy je stosować bezkrytycznie.

Na biegunkę i zaparcia

Nie będziemy teraz jednak rozprawiać „za i przeciw”, tylko skupimy się na miodzie. Ten ostatni niejedno ma imię. Pozwolicie więc, że będę pisał dość ogólnie, ale też pewne odmiany miodu i ich właściwości wyszczególnię. Jeśli macie problemy z biegunką, to warto zdecydować się na wrzosowy. Ma specyficzną barwę. Jest on brunatno – czerwony. Tak przy okazji pomoże on też przy chorobach dróg moczowych. Miód ma również być rozwiązaniem przy zaparciach. Nie każdy jednak.

Większość za to odmian poprawia funkcjonowanie naszego układu odpornościowego. Z tego powodu miód jest polecany jako sposób na ochronę przed infekcjami górnych dróg oddechowych. Nasze babcie i prababki tak chętnie go wykorzystywały. Zreszta i dzisiaj przecież często polecanym sposobem na przy przeziębieniu jest herbata z miodem. Pamiętam z dzieciństwa jeszcze inny naturalny lek, którego wręcz nie znosiłem, ale był skuteczny:). To ciepłe mleko z dodatkiem masła, czosnku i miodu właśnie.

Ale polecany jest też przy poważnych chorobach. Za taką bez wątpienia uznaje się miażdżycę. Jako element profilaktyczny można w tym wypadku wykorzystać wspominany już miód gryczany. W podobny sposób można stosować też odmianę malinową.

Miód a skóra

Przechodzimy do tego co nas tutaj najbardziej interesuje. Miód przede wszystkim ma działanie antybakteryjne. I to jedna z bardziej istotnych właściwości w kontekście walki z trądzikiem. Kolejna umiejętność miodu jest związana z oczyszczaniem skóry. To też oczywiście jest niezwykle istotne w czasie gdy zmagacie się z trądzikiem. W jaki sposób można zastosować miód? Najprościej nałożyć go na skórę. Starajcie się raczej kupować miód – w miarę możliwości – bezpośrednio od „producenta”. Z tymi sklepowymi jest różnie. Wracając do naszej miodowej maseczki, to na skórze najlepiej trzymać ją 10 minut. Po tym czasie należy zmyć. Możecie też przygotować peeling z miodem. W tym wypadku należy do niego dodać cukier. Złuszczanie naskórka jest bardzo istotne w czasie, gdy zmagacie się z trądzikiem. Miodem można też smarować pryszcze. Dobrze wcześniej go trochę rozmieszać z niewielką ilością wody. Po nałożeniu, połóżcie spać:). Najlepiej tę metodę stosować na noc właśnie.

Nieco bardziej skomplikowana maseczkę można przygotować z miodu, żółtka jajka i łyżeczki jogurtu. W wersji ekskluzywnej można zamiast ostatniego składnika dodać olejek kokosowy. W zasadzie każdy z wymienionych składników ma pozytywny wpływ na skórę. O olejku kokosowym zrobiło się tak naprawdę głośno w ciągu ostatnich kilku lat. Żółtka jajek za to zwykle stosuje się co prawda na włosy, ale i w „tej materii” ma swoje do powiedzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *