Czy słońce pomaga zwalczyć trądzik?

To pytanie, które pojawia się z większym natężeniem, właśnie latem. Kiedy słońce przygrzewa, a my po prostu chcemy się podobać. Ze skóry musi w końcu zniknąć trądzik. A słońce podobno w tym pomaga.

Tak przynajmniej słyszeliście, albo czytaliście. Internet pełen jest wypowiedzi osób, którym słońce miało pomóc w walce z pryszczami. Zwykle są one dość jednostronne. W stylu „opalanie pomogło mi zwalczyć trądzik! Bardzo szybko pryszcze zniknęły”. Co ciekawe na pytania, czy po jakimiś czasie efekt się utrzymuje, już mało kto opisuje. Skąd taka sytuacja? O tym za chwilę.

Jak słońce wpływa na organizm?

Zaczniemy od tego. Generalnie wiadomo, że może mieć ono pozytywny wpływ, ale częściej wymienia się te negatywne skutki przebywania na słońcu. Nie ma w tym nic dziwnego, taka sytuacja może być nawet zagrożeniem dla życia. Mam tutaj na myśli upały i związane z nim udar słoneczny. Czy też negatywny wpływ na osoby starsze i mające problemy z sercem.

Promienie słoneczne są związane z syntetyzowaniem witaminy D. Ten ostatni składnik jest niezwykle ważny dla naszych kości. Brakuje go zwykle w zimie. Niedobór witaminy D jest wiązany z nasileniem stanów depresyjnych.

Słońce pomaga w walce z trądzikiem?

Czas raz na zawsze wyjaśnić tę sprawę. Osoby, które twierdzą, że tak jest… mają rację. Ale nie do końca;). Przebywanie na słońcu (czy nawet świadome opalanie) powoduje wysuszanie skóry. Samo w sobie nie jest to zbyt dobre dla niej. Przyspiesza jej proces starzenia. Tym jednak należy się martwić w okolicach 30 roku życia, ale przecież i w tym okresie życia można cierpieć na trądzik.

To wysuszenie skóry powoduje czasowe zniknięcie pryszczy. Faktycznie na początku będzie ich mniej. Problem polega na tym, że wystawianie skóry na słońce spowoduje, że one się pojawią. Trądzik po pewnym czasie wróci ze zdwojoną siłą. I taka jest niestety prawda. Nadmierne złuszczanie się skóry, które się pojawi w takiej sytuacji, prowadzi do zatkania gruczołów łojowych. Efektem tego jest duża ilość pryszczy.

Jak więc walczyć z trądzikiem?

Uderz bezpośrednio w przyczynę. W ten sposób z trądzikiem walczy preparat Nonacne. Jest oparty o innowacyjny skład. To same naturalne składniki. Pozbawione skutków ubocznych. Skuteczność preparat Nonacne zawdzięcza między innymi wyciągi z krzewów Sarsaparilla i czerwonej koniczyny. Pierwsza z roślin ma działanie antybakteryjne. To niezwykle ważne, jeśli chcesz się pozbyć trądzik. Czerwona koniczyna ogranicza nadmierne wydzielanie łoju. Bezpośrednią przyczynę trądziku.

Nie czekaj, pozbądź się trądziku już teraz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *