Czy żyworodka może pomóc w walce z trądzikiem?

Najpierw oczywiście odpowiemy sobie na pytanie, co to właściwie za roślina. Potem zdradzę Wam skąd założenie, że może być ona pomocna w walce z trądzikiem. Zresztą w ogóle żyworodka ma bardzo ciekawe właściwości. I warto się im przyjrzeć.

zyworodka

Do uprawy w domu

Bez większego problemu można to zrobić. Po kolei jednak. Po pierwsze „żyworodki” to właściwie rodzaj roślin. Jest ich około kilkudziesięciu gatunków. W zasadzie rosną one głównie w strefach tropikalnych. Nas najbardziej interesuje żyworodka pierzasta. Ją to można uprawiać w domu. Z wyglądu przypomina nieco aloes (tak na pierwszy „rzut”oka). Kalanchoe Daigremontiana, bo taka jest jej łacińska nazwa, również i właściwości ma podobne. Chociaż, to trzeba dość wyraźnie zaznaczyć, jednak mniejsze. To w jaki sposób żyworodka działa jest oczywiście zależne od tego co ma w środku. A ma ono tego sporo. Po pierwsze naprawdę dużo witaminy C. To też ma wpływ na kwestie związane z trądzikiem, ale o nich za chwilę. Żyworodka to również sporo pierwiastków. Tutaj na pewno warto wymienić cynk, mangan, miedź, krzem i potas.

Właściwości żyworodki

Roślina ta ma naprawdę wiele zastosowań. Jest ona między innymi polecana przy anginie. Jeśli męczy Was katar, to może pomóc. Kolejnym problemem w którym żyworodka pierzasta ma być rozwiązaniem, jest zapalenie spojówek. Sok z tej rośliny może pomóc w wyrównywaniu poziomu cukru w organizmie. Jest polecany między innymi na ból głowy. To też rozwiązanie w sytuacji, gdy macie problem z przykrym zapachem z ust.

Żyworodka a skóra

Dochodzi do tego co nas najbardziej interesuje. Generalnie rzecz biorąc, jeśli chodzi o skórę, to żyworodka ma sporo do zaoferowania. Może być między innymi rozwiązaniem przy ukąszeniach, ale też i oparzeniach. To też pomysł przy kurzajkach i grzybicy atakującej skórę. Żyworodka pomoże przy stanach zapalnych (np. stawów). Można się spotkać z tym, że roślina ta polecana jest właśnie na trądzik. Po pierwsze dzięki właściwościom bakteriobójczym. Po drugie sok z żyworodki regeneruje. Działa też na skórę leczniczo.

Wiele w tej materii zawdzięcza, chętnie zresztą wykorzystywanemu w preparatach na trądzik (np. Nonacne), cynkowi. Pierwiastek to niezwykle istotny dla skóry. Często powtarzam, że aby się o tym przekonać, „wystarczy” doprowadzić do jego niedoboru. Wierzcie mi jednak na słowo i nie róbcie tego. Wróćmy do naszej żyworodki pierzastej. W jaki sposób można ja stosować? Już parę nadmieniłem, że chodzi o sok. Można go znaleźć w sieci.

Interesują nas zmiany, czyli po prostu pryszcze. To je macie smarować wspomnianym sokiem. Czy to pomoże? Spotkacie się z różnymi opiniami. Część z nich podkreśla, że faktycznie w ich przypadku żyworodka pomogła. Nie brak również i opinii w stylu „ to oszustwo, w ogóle nie działa!!”. Może nieco przesadne w ekspresji, ale u niektórych po prostu może się nie sprawdzać.

Wspominany preparat Nonacne można nabyć tutaj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *