Detoksykacja organizmu – odkrywamy jej sekrety

Dzięki ich poznaniu cały proces uda się Wam przeprowadzić skutecznie i bezpieczne. Po tym wpisie detoksykacja organizmu nie będzie miała już przed Wami tajemnic:).

Wykorzystaj moc kiszonek

Zawierają one mnóstwo składników pomocnych właśnie teraz zimą. Dzięki nim możesz zadbać o odporność. Ale to nie wszystko. Kiszonki to ogromna ilość probiotyków. Dzięki temu usprawnisz pracę jelit. A to – uwierz mi – ma ogromne znaczenie przy detoksykacji organizmu. Przy okazji możesz pozbyć się paru kilo, bo kiszonki wspierają odchudzanie. Innym rozwiązaniem są produkty mleczne (ze szczególnym uwzględnieniem kefiru), ale jeśli zmagasz się z trądzikiem, mogą bardziej zaszkodzić, więc radzę uważać.

Zadbaj o ilość cynku

To pierwiastek o wielu właściwościach. Dość powiedzieć, że przyda się, gdy walczymy z trądzikiem, ma pewne znaczenie dla metabolizmu i – całkowicie z innej strony – o jego poziom muszą dbać faceci (ma wpływ na potencję). Spory więc zakres działania. Dlaczego warto zadbać o cynk w czasie detoksykacji organizmu? Ma on działanie, które wspomaga wiązanie i usuwanie metali ciężkich (mam tutaj na myśli chociażby ołów). Cynk znajdziesz w owocach morza (znowu ostrzegam – jeśli walczysz z trądzikiem, to zwróć uwagę jak reaguje na nie Twoja skóra), a także kaszy jaglanej. I ta ostatnia świetne sprawdza się w czasie pozbywania się szkodliwych substancji.

Postaw na witaminy z grupy B

One również podobnie jak cynk mają wiele właściwości. Głównie związane są z układem nerwowym. Mają jednak spory wpływ między innymi na układ pokarmowy, czy metabolizm. I właśnie przez to warto zadbać o nie w czasie detoksykacji organizmu. Źródeł witamin z grupy B jest naprawdę sporo. Na pewno warto włączyć do jadłospisu rośliny strączkowe. W menu musi się znaleźć wspominana kasza jaglana.

Skuteczna detoksykacja organizmu – wybierz błonnik witalny

Bo jest on niezbędny. I to nie tylko w procesie usuwania szkodliwych substancji. Ale na tym się oczywiście skupiamy. Nie wiem czy wiesz, ale detoksykacja organizmu pozytywnie wpływa na stan skóry. A to ma przełożenie na walkę z trądzikiem. Jeśli chcesz bliżej poznać błonnik witalnym polecam tekst z tego bloga. Bardzo ciekawe informacje:).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *