Detoksykacja – tak zaczniemy rok. Przyda się przy trądziku

I jest ona prosta. Detoksykacja ma wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. W sposób widoczny, ale i taki którego na pierwszy rzut oka nie zauważymy.

Czym jest detoksykacja?

W naszym organizmie gromadzą się przez cały czas pewne szkodliwe substancje. Za ich usuwanie odpowiada wątroba. Niestety bardzo często nie jest ona sobie w stanie poradzić z nadmiarem szkodliwych substancji. I wtedy właśnie wkracza detoksykacja. Proces, który przez nasze konkretne działania, pozwoli pozbyć się tych substancji.

Czas na zmian w diecie

Pewne produkty – zwłaszcza, jeśli jest ich dużo – powodują nadmierną ilość szkodliwych substancji. I wszyscy dobrze wiemy jakie to jedzenie:). Mam tutaj na myśli wszelkie gotowce i dania w pięć minut. Ale również tak uwielbiane przez chipsy i inny przekąski.

Przed planowaną detoksykacją warto pewne produkty wyłączyć z diety. Chodzi tutaj między innymi o białe pieczywo i czerwone mięso. W czasie całego procesu lepiej unikać alkoholu. No i koniecznie odstawiamy papierosy.

Co powinno się znaleźć w jadłospisie?

Spora liczba warzyw. Przede wszystkim dlatego, że zawierają one błonnik. A ten będzie nam niezbędny, jeśli proces detoksykacji ma się zakończyć sukcesem. Warzywa to też witaminy i pierwiastki potrzebne nam do funkcjonowania. Wspomożemy w ten sposób organizm obarczony dużą ilością szkodliwych substancji.

Warto też w takim jadłospisie umieścić kasze i płatki owsiane. Nie możemy też zapomnieć o piciu dużej ilości wody. Bardzo popularna jest dieta sokowa. Trwa ona dwa tygodnie. Nie polecam jej jednak w sytuacji, gdy Wasze codzienne funkcjonowanie wymaga wysiłku.

Bardzo często do detoksykacji wykorzystywane są profesjonalne preparaty. Gwarantują skuteczny przebieg procesu i pozwalają się pozbyć (dzięki jednemu cyklowi ich stosowania) toksyn na naprawdę długi czas. Jednym z chętniej wybieranych w 2018 był Spirulin Plus (więcej o nim przeczytacie na stronie producenta).

Jak detoksykacja pomoże przy trądziku?

To nie jest rozwiązanie, które go wyleczy. I warto to dość mocno podkreślić. Ale jak wspomniałem we wstępie będzie pomocne. Nadmiar szkodliwych substancji w organizmie mocno odbija się na stanie skóry. Staje się ona poszarzała i sucha. Zdarza się, że pojawia się nadmiar sebum. Do tego będziemy wyglądali na starszych niż jesteśmy. Dodatkowo duża ilość szkodliwych substancji odbije się na zwiększeniu zmian skórnych, czyli pryszczy. I dlatego warto pomyśleć o detoksykacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *