Jak chronić skórę przed słońcem?

To pytanie, które rozpala w okresie wakacyjnym wiele osób niemal do czerwoności. Odpowiedź wbrew pozorom nie jest aż tak oczywista. A z racji tematyki bloga będzie też coś o trądziku i opalaniu:).

Kobieta na plaży

Kremy z wysokim filtrem – czy aby na pewno skuteczne?

 

Od lat je stosujemy. W sumie to już trochę bezrefleksyjnie. Wysoka temperatura na zewnątrz i „pełne” słońce? No to krem z największym możliwym filtrem i gotowe. Stosujemy je w zasadzie jako jedyne rozwiązanie na szkodliwe działanie promieni słonecznych. A to błąd.

I chcę żebyśmy się dobrze zrozumieli. Nie mówię – nie należy stosować kremów z filtrem. Ale nie mogą być jedyną ochroną. Warto zwrócić uwagę między innymi na to dostarczanie do organizmu odpowiednich ilości beta-karotenu. Bo to on jest naturalnym filtrem. Chroni naszą skórę przed szkodliwych działaniem promieni słonecznych. Można suplementować, ale letnie warzywa i owoce zapewnią nam go w odpowiedniej dawce. Beta- karoten jest też ważny dla odpowiednio wyglądu skóry.

Jest jeszcze jeden bardzo ważny składnik. To melanina. To w zasadzie grupa pigmentów. Chronią one głębsze warstwy skóry przed działaniem promieni UV. A od siebie dodam jeszcze, że w ogóle warto „zainwestować” w diecie w przeciwutleniacze. Chronią skórę.

Czyli co, mam się nie opalać?

 

Nie no bez przesady, trzeba korzystać z lata. Poza tym promienie słoneczne są niezwykle istotne z punktu widzenia syntezy witaminy D. A ta między innymi wspomaga funkcjonowanie naszego układ odpornościowego. Ale to nie wszystko. Jej niedobór może spowodować problemy z samopoczuciem (nawet jest wiązana z depresją). Poza tym komu by się chciało latem siedzieć w domu?

Opalanie a trądzik

 

Słyszeliście o tym, że to słońce zmniejsza nasilenie pryszczy? Ba, wręcz pozwala się ich pozbyć? No to możecie włożyć to stwierdzenie między bajki. Owszem opalanie na początku spowoduje zmniejszenie liczby pryszczy. Po pierwsze jednak – krótkotrwałe. Po drugie – one wrócą. I im częściej będzie skórę wystawiali na działanie słońca, tym większe będzie potem nasilenie trądziku. Osiągniecie więc efekt odmienny od założonego. Z trądzikiem trzeba walczyć przy pomocy profesjonalnych preparatów. Takimi, które uderzają w każdą przyczynę. Koniecznie pozbawionymi skutków ubocznych. I takie rozwiązanie istnieje. Chcecie je poznać?

SPRAWDŹ NAJLEPSZE ROZWIĄZANIE NA TRĄDZIK!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *