Jałowiec pospolity – te właściwości musisz poznać

I to nie tylko gdy walczysz z trądzikiem. Ale to oczywiście będzie dla nas najważniejsze tutaj. Jałowiec pospolity ma właściwości, które wspomogą cały organizm.

To jedna z częściej wymienianych właściwości jałowca pospolitego. Do celów zielarskich wykorzystuje się owoce tej rośliny. Zawierają one w sobie wiele cennych składników. To między innymi niektóre pierwiastki, a także garbniki. I dzięki tym ostatnim jałowiec pospolity pomaga w przypadku problemów z trawieniem. Stymulują one między innymi produkcję żółci. A to oznacza chociażby lepsze trawienie tłustego jedzenia. Przy okazji warto wspomnieć, że roślina ta poprawia apetyt.

Jałowiec na cellulit

Ta informacja na pewno zainteresuje wiele osób. Jałowiec pospolity ma właściwości wspierające oczyszczanie organizmu z toksyn. I ta informacja zainteresuje nas również z perspektywy trądziku. O czym jednak później. Jałowiec ma działanie moczopędne. Przy okazji wspomaga pracę wątroby. I w taki sposób może być wykorzystany w terapii antycellulitowej. Ale nie tylko. Olejek z jałowca stosowany do masowania skóry poprawia w niej mikrokrążenie.

Jałowiec a praca wątroby

Wspomniałem o tym wyżej, teraz czas na rozwiniecie tematu. Wspomaganie produkcji żółci polepsza pracę wątroby. Jałowiec pospolity można pić, a także żuć jego owoce. Roślinę tę poleca się między innymi przy problemach z funkcjonowaniem wątroby. A te ostatnie mogą mieć bardzo negatywny wpływ na funkcjonowanie całego naszego organizmu.

Pomoże przy przeziębieniach

To kolejna właściwość jałowca pospolitego, którą warto poznać. To efekt działania odkażającego tej rośliny. Dzięki temu będziemy mogli walczyć z przeziębieniem „od środka”. Ale roślinę te można również wykorzystać w inny sposób. A dokładniej rzecz biorąc wspominany już olejek. Ma on działanie rozgrzewające. Przyda się przed wskoczeniem pod kołdrę:). Olejek można również wykorzystać do inhalacji przy infekcjach wirusowych.

Jałowiec pospolity a trądzik

Jeśli czytacie mojego bloga regularnie, to wiecie że często podnoszę kwestię detoksykacji organizmu. Dzięki niej skóra będzie wyglądała zdecydowanie lepiej. A to pomaga w walce z trądzikiem. Jałowiec pospolity ma też właściwości bakteriobójcze. To w przypadku zmagania się z pryszczami również bardzo istotna umiejętność.

SPRAWDŹ NAJLEPSZE TABLETKI NA TRĄDZIK!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *