Nadmiar sebum – poznaj jedną z przyczyn trądziku

I to jedną z głównych – co istotne. Jak zaraz się przekonasz z jednej strony sebum jest bardzo ważny i ma swoje zadanie do wykonania. Niestety w dużych ilościach będzie problemem.

Rola łoju w organizmie

Z taką nazwą spotkasz się pewnie częściej. Używam ich zamiennie. Łój to naturalny lubrykant występujący zarówno na częściach skóry owłosionych i nieowłosionych. Za jego wydzielanie odpowiedzialne są gruczoły. Określa się je mianem łojowych. Gdybyśmy się przyjrzeli nieco bliżej składowi sebum, to spory część stanowią glicerydy (głównie jako tłuszcze), woski i skwalen. Ten ostatni – dodam jako ciekawostkę – występuje też u rekina.

Jaka jest więc rola łoju w organizmie? Przede wszystkim jej zadaniem jest ochrona przed bakteriami i grzybami. Tworzy pewnego rodzaju płaszcz (określa się go często mianem lipidowego). Sebum zapewnia też miękkość skórze. Jak więc widać jest on nam pomocny. Problem pojawia się w momencie…

Co się dzieje przy nadmiarze sebum?

Warto mieć świadomość, że na najwięcej gruczołów łojowych jest między innymi na twarzy i plecach. Nadmiar wydzielanego sebum (powody takiej sytuacji mogą być różne, chociażby hormony i niedobory pewnych składników w diecie) to tłusta skóra. Czasem problem jest tak poważny, że potrzebna może być interwencja dermatologa.

Nadmiar sebum to niestety również większe nasilenie zmian trądzikowych. To efekt nie tylko dużej ilości łoju, ale również zapychanych ujść gruczołów. To wtedy tworzą się brzydko wyglądające pryszcze. Nadmiar sebum to jedna z przyczyn występowania zmian trądzikowych.

Z dużą ilością sebum i pryszczy walczy się na dwa sposoby. Od zewnątrz – tutaj mam na myśli przede wszystkim odpowiednie oczyszczanie skóry. Bez pielęgnacji może być trudniej.

Działanie od wewnątrz -w tym wypadku musimy wpłynąć na przyczynę nadmiernego wydzielania sebum. W tym celu można wybrać rozwiązanie jakim jest Nonacne. To preparat oparty wyłącznie o naturalne składniki (to podstawa bezpiecznego stosowania). Dwa z nich uderzają właśnie w nadmiar sebum. To wyciąg z czerwonej koniczyny i pokrzywa. I robią to bardzo skutecznie. Więcej o tym rozwiązaniu na stronie producenta Nonance.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *