Olej lniany – poznaj jego właściwości!

Posiada ich tak dużo, że w pewnym stopniu można by napisać, iż pomaga na wszystko. Jeśli zmagasz się z trądzikiem również warto się nim zainteresować. Zapraszam do zapoznania się z właściwościami oleju lnianego.

Zastępuje tran

Dzięki obecności naprawdę dużej ilości kwasów tłuszczowych (w tym Omega 3) będzie rozwiązaniem dla osób, które go nienawidzą. Albo ryb w których również one występują. A odpowiednia ilość kwasów tłuszczowych jest naszemu organizmowi niezbędna. Ma wpływ na wiele rzeczy, między innymi prawidłową pracę mózgu.

Wspomaga odchudzanie

Istnieje nawet dieta lniana. Pozwala ona zrzucić (ponoć) nawet 2 kilogramy w 7 dni. Wspominane już kwasy mają pozytywny wpływ na… spalanie tkanki tłuszczowej. Regulują one też poziom insuliny. To też ma ogromny wpływ na odchudzanie.

Na problemy żołądkowe

Olej lniany wykazuje działanie przeciwzapalne. Dzięki temu może być między innymi wykorzystany na problemy ze zgagą. Olejem lnianym powinny się zainteresować osoby mające wrzody. Przyda się też w sytuacji gdy dopadnie nas zaparcie. Również gdy dolegliwość ta ma charakter przewlekły.

Na cerę problematyczną

Jeśli masz problem ze skórą to koniecznie musisz się zainteresować olejem lnianym. Przede wszystkim bardzo dobrze się on wchłania. Bardzo dobrze nawilża skórę (to przyda się po zimie, gdy jest ona zwykle sucha). Olej lniany ma też działanie kojące. To jednak nie wszystko. Ma on również właściwości normalizujące. Oznacza to iż będzie się ona wolniej przetłuszczała.

Na trądzik

Tak jest polecany na zmiany skórne. Nie tylko dlatego co opisałem akapit wyżej. Również dzięki wspomnianym właściwościom przeciwzapalnym. Olej lniany można stosować na dwa sposoby. Po pierwsze wewnętrznie. Po drugie „ na zewnątrz”, czyli bezpośrednio na skórę. Pierwszy sposób w temacie trądziku… cóż, spotkałem się z bardzo skrajnymi opiniami co do jego skuteczności. Na pewno warto stosować olej lniany bezpośrednio na skórę. Dzięki temu w pewnym stopniu jesteśmy w stanie wyeliminować objawy trądziku (zmiany skórne).

Na koniec jedna uwaga. Olej lniany najlepiej przechowywać w butelce z ciemnego szkła. Dość szybko się on utlenia. Po otworzeniu można go stosować około dwóch miesięcy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *