Olej z czarnuszki – poznaj właściwości i jego zastosowanie

To hit od pewnego czasu. Olej z czarnuszki wpisuje się w modny ostatnio trend zdrowego życia i stosowania roślin z których właściwości korzystano setki lat temu. Co więc nasz dzisiejszy bohater kryje w sobie? I co to ma wspólnego z trądzikiem?

Dzisiaj inaczej niż zwykle przejdę od razu do właściwości. Trochę ich jest:) Na początek…

Wysoka zawartość nienasyconych kwasów tłuszczowych

To oznacza wiele ciekawych właściwości. Dzięki tym kwasom olej z czarnuszki między innymi pozytywnie wpływa na układ odpornościowy. Latem co prawda nie zwracamy na ten ostatni uwagi, ale tak bliżej września warto o niego zadbać. Kwasy tłuszczowe wiązane są również (zwłaszcza gdy jesteśmy w młodym wieku) z rozwojem umysłowym.

Wysoka ich zawartość to także pozytywny wpływ na stan skóry i włosów. To pierwsze nas tutaj oczywiście interesuje bardziej.

Wpływ na układ pokarmowy

I to naprawdę spory. Aby go wspomóc, możemy wykorzystać ziarna czarnuszki. W takiej postaci dodaje się go do potraw. Po pierwsze poprawi ich smak. Po drugie wspomoże trawienie. To istotne między innymi dla osób chcących pozbyć się paru kilogramów. Czarnuszka ma również pozytywny wpływ na pracę wątroby. Nie dość, że ją usprawnia, to jeszcze ma działanie ochronne. Przyspiesza usuwanie toksyn. Wspomaga metabolizm tłuszczów.

Czarnuszka a trądzik

Wspominałem już o pozytywnym wpływie na skórę. Olej z czarnuszki można stosować punktowo na pryszcze, jeśli chcemy by zniknęły (np. przed wyjściem na imprezę). Pomaga na chwilę, ale samego trądziku nie zlikwiduje. I warto o tym pamiętać.

WYPRÓBUJ NONACNE – NAJPOPULARNIEJSZE ROZWIĄZANIE NA TRĄDZIK!

Olej z czarnuszki przyda się też do olejowania skóry twarzy. Polecany jest osobom z tłustą cerą. Najlepiej mieszać go z innymi olejami przed nałożeniem na twarz.

Jakie jeszcze ma właściwości?

Ma między innymi działanie przeciwwrzodowe. Przypisuje się mu właściwości profilaktyczne w kwestii nowotworów. Działa też ochronnie na układ nerwowy. Nie można nie wspomnieć o właściwościach przeciwbakteryjnych i antywirusowych. Mało? Dodam jeszcze, że olej z czarnuszki jest polecany jako sposób na ochronę przed osteoporozą. W pewnym stopniu łagodzi symptomy związane z anemią.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *