Pestki z winogron – poznaj ich właściwości

Chociażby dlatego, że przydadzą się przy trądziku. O czym zaraz się przekonacie. Pestki winogron mają dużo ciekawych właściwości, które warto poznać. I oczywiście z nich korzystać.Fioletowe winogrona

Profilaktyka nowotworowa

 

Do tego typu umiejętności zwykle podchodzę z dużą rezerwą. Co nie zmienia tego, że niektóre składniki obecne w poszczególnych produktach spożywczych, wykorzystuje się właśnie w diecie mającej zapobiegać rozwojowi nowotworów. W przypadku pestek winogron wymienia się raka prostaty, a także piersi.

 

Bogactwo przeciwutleniaczy

 

To w zasadzie dobra informacja dla całego organizmu. Dzięki nim można zwalczać nadmierne ilości wolnych rodników. Te ostatnie potrafią zrobić sporo złego. Przede wszystkim przyspieszają starzenie się organizmu (w pewnym uproszczeniu). Ma to wpływ nie tylko na nasz wygląd, ale również działanie poszczególnych układów.

 

Palisz? Zainteresuj się pestkami z winogron

 

To chyba jedna z częściej ich wymienianych właściwości. Według zwolenników takiego wykorzystania pestek z winogron skorzystają zarówno czynni palacze jak i bierni. To dzięki wspomaganiu usuwania z organizmu toksycznych substancji. Dodatkowo w pewnym stopniu pestki z winogron niwelują ich szkodliwe działanie.

 

Chronią płuca

 

I nie mam w tym momencie na myśli opisanej wyżej właściwości. Pestki z winogron mają działanie przeciwbakteryjne i wzmacniające odporność. Chronią więc cały organizm przed infekcjami w tym wspominane płuca. Takimi chorobami, które mogą mieć negatywny wpływ na działanie tych ostatnich.

 

Wpływ na trądzik

 

Po pierwsze pestki z winogron mają silne działanie przeciwzapalne. Chronią więc przed pojawianiem się pryszczy. Dzięki wspomnianym przeciwutleniaczom mają pozytywny wpływ na stan skóry (między innymi przyspieszają proces gojenia), a to bardzo ważna sprawa w przypadku walki z trądzikiem. Jakby tego było mało, pestki z winogron zawierają kwas linolowy. On z kolei ma wpływ na gładkość skóry. Co też nie pozostaje bez znaczenia w momencie, gdy walczycie z pryszczami. Ekstrakt z pestek winogron wykorzystany został w najchętniej wybieranym obecnie rozwiązaniu na trądzik – preparacie Nonance. Polecam zapoznać się z moją recenzją, ale też warto odwiedzić stronę producenta. Sporo ciekawych promocji:).

SPRAWDŹ AKTUALNE OFERTY SPECJALNE NA STRONIE PRODUCENTA NONACNE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *