Pokrzywa – znane i nieznane właściwości

To bez wątpienia jedna z częściej wymienianych roślin w kontekście medycyny naturalnej. Ale – zastanówcie się chwilę – potraficie wskazać jej właściwości? A wiecie jaki ma wpływ na trądzik? Służę pomocą:).

Liści pokrzywy

Na męskie problemy

 

Wymieniana jest ona w kontekście walki z łysieniem. O czym nie każdy wie. Jest ona inhibitorem DHT, czyli tłumacząc na polski – powstrzymuje główną przyczynę męskiego łysienia. Pokrzywa jest również rośliną polecaną jako pomoc przy przeroście gruczołu prostaty. Mechanizm działania jest bardzo podobny.

Układ pokarmowy

 

To grupa właściwości przydatnych kiedy zbyt dużo zjemy. Po pierwsze pokrzywa bardzo skutecznie wspomaga przemianę materii. Pomaga przy nieżycie żołądka. Poleca się ją w przypadku biegunki. Zawarte w pokrzywie składniki wspierają pracę wątroby i trzustki. Roślinę te poleca się również w przypadku problemów z nadmiernymi kilogramami.

Wpływ na trądzik

 

To jedna z ciekawszych właściwości pokrzywy. W jaki sposób może Wam ona pomóc, jeśli zmagacie się z trądzikiem? Ma właściwości przeciwzapalne. Dzięki temu ogranicza pojawianie się pryszczy. Pokrzywa wykazuje też działanie przeciwłojotokowe. To oznacza, że ogranicza jedną z najważniejszych przyczyn trądziku – nadmierne wydzielanie sebum. Ekstrakt z pokrzywy znalazł się w najpopularniejszym obecnie preparacie na pryszcze – Nonacne.

Na anemię

 

Oczywiście są inne rozwiązania uzupełniające niedobór żelaza. Jednym z częściej polecanych jest zrównoważenie ilości mięsa w diecie. Pokrzywa to rozwiązanie dla osób unikających tego produktu. Wpływa dobrze na produkcję czerwonym krwinek. Roślina ta pomaga uzupełnić niedobory innych pierwiastków i witamin. Z tych pierwszych warto wymienić krzemionkę.

Na lepszy wygląd

 

Nie bez powodu wskazałem krzemionkę. Ze względu na nią do właściwości pokrzywy zalicza się pozytywny wpływ na stan skóry. W pewnym stopniu zapobiega ona zbyt szybkiemu starzeniu się. Poprawia jej elastyczność. Pokrzywa wspomaga detoksykację organizmu. Ma to przełożenie na stan skóry i pomaga też przy trądziku. Roślinę tę poleca się jako naturalny sposób na wypadanie włosów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *