Poznaj właściwości kiełków. Przydatne też przy trądziku

To okres przednówku jest tym czasem, kiedy sobie o nich przypominamy. I to bardzo dobrze. Nasz organizm potrzebuje teraz składników, które w sobie posiadają. A także właściwości kiełków.

Zacznę od pewnego wyjaśnienia. Postanowiłem nie opisywać poszczególnych rodzajów kiełków. Wszystkie tak naprawdę są bogate w witaminy i minerały. Skupię się jedynie na właściwościach kiełków. Tych najważniejszych i najbardziej przydatnych:).

Dają zastrzyk energii

To właściwość kiełków przydatna właśnie teraz. Skończyła się zima, ale wiosna jeszcze na dobre się „nie rozbujała”. Nasz organizm z dużą dozą prawdopodobieństwa jest wymęczony. Kiełki pozwolą odzyskać energię. Zawierają one w sobie witaminy z grupy B. Te ostatnie między innymi wpływają na działanie układu nerwowego. To nie tylko da nam zastrzyk energii, ale też uchroni nas przed stresem i złym samopoczuciem.

Dostarczają pierwiastków i witamin

I znowu się powtórzę. Na początku wiosny to niezwykle istotna właściwość kiełków. Bardzo często po zimie pojawiają się niedobory niektórych minerałów i witamin. Im szybciej je uzupełnimy, tym oczywiście lepiej. Można to zrobić przy pomocy kiełków. Co ciekawe dzięki nim dostarczymy do organizmu nie tylko wspomnianych pierwiastków i witamin. Kiełki zawierają w sobie niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu aminokwasy i błonnik.

Wspomagania odchudzania

I to nie tylko przez obecność ostatniego z wymienionych składników. Kiełki mogą być jednym z elementów wiosennego odchudzania. W tym procesie pomogą też dzięki sporej zawartości witamin C i grupy B. Nie można też zapomnieć o minerałach wspomagających zrzucanie kilogramów. Niejako bonusowo warto myślę dodać, że kiełki są polecane także przy innym – przeprowadzanym wiosną – procesie, czyli detoksykacji

Kiełki a trądzik

Na deser najciekawsza właściwość kiełków. Niektóre z nich są bardzo bogate w siarkę. Za przykład posłużą kiełki rzodkiewki. Pierwiastek ten ma niebagatelne znaczenie dla stanu skóry. Nie tylko w czasie walki z trądzikiem. Wspominane wyżej usuwanie toksyn z organizmu, też ma ogromne znaczenie w sytuacji, gdy zmagacie się z pryszczami. Nadmiar szkodliwych substancji odbija się na stanie skóry. Może skutkować zwiększoną liczbą pryszczy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *