Poznaj zioła na suchą skórę

To problem, który najczęściej pojawia się zaraz po zimie. I to właśnie wiosna jest dobrym czasem na „naprawienie” suchej skóry. Przydadzą się w tym między innymi zioła.

Aloes

Zacznę od rośliny, która jest najczęściej wymieniana w kontekście suchej skóry. Aloes ma jednak dużo więcej właściwości. Bardzo często podnoszone są umiejętności tej rośliny związane z odchudzaniem. Chociaż warto dodać, że to przede wszystkim dzięki lekkim właściwościom przeczyszczającym.

W jaki sposób aloes pomoże na suchą skórę? Przede wszystkim dzięki ogromnym właściwościom nawilżającym. Ale to nie wszystko. Sucha skóra to bardzo często problem z podrażnieniami i trudno gojącymi się ranami. Kto cierpiał z powodu tej dolegliwości doskonale wie o czym mówię. Okłady za aloesu pomogą między innymi przyspieszyć gojenie się ran.

Arnika górska

To roślina lecznicza, którą stosuje się od dawna. Jej ludowa nazwa to pomornik. W przypadku suchej skóry arnika górska pomoże dzięki swoim właściwościom nawilżającym. Ale nie tylko. Ma ona również działanie przeciwzapalne (przyda się więc przy trądziku) i łagodzące. Myślę, że warto również wspomnieć o tym, że zmniejsza ona obrzęki. Wzmacnia też naczynia krwionośne.

Centella azjatycka

To rzadziej wymieniane zioło w kontekście suchej skóry. Co prawda nie ma właściwości nawilżających, ale pomaga w inny sposób. Roślina ta przede wszystkim wspomaga syntezę kolagenu. To oznacza między innymi poprawę jej elastyczności. A ta ostatnia przy suchej skóry bardzo poważnie „traci”. I właśnie po to nam centella azjatycka. Poprawia ona wygląd skóry (wręcz przywraca jej młody wygląd). Przy okazji ma też umiejętności zapobiegające pojawianiu się cellulitowi.

Dziurawiec

Na koniec zioło na suchą skórę o sporych właściwościach nawilżających. Ma również umiejętności wspomagające regenerację. Podobnie jak aloes wykazuje działanie łagodzące podrażnienia. Dlatego polecany jest przy suchej skórze. Nie tylko jednak. Dziurawiec pojawia się w szamponach, których zadaniem jest nawilżenie skóry głowy. Roślina ta reguluje wydzielanie sebum. Ta ostatnia umiejętność przyda się również przy trądziku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *