Przeciwutleniacze i trądzik

To temat, który już się u mnie przewijał (w mniej lub bardziej oczywisty sposób) i postanowiłem napisać o nim bardziej konkretnie. Z przeciwutleniaczami spotykamy się niemal na co dzień, chociaż nie zawsze mamy o tym pojęcie.

antyoksydanty

Czym są antyoksydanty?

To ich druga nazwa. Można się też czasem spotkać z określeniem antyutleniacze. To nic innego jak pewne związki chemiczne. Mogą mieć różna „moc”. Ich cechą charakterystyczną jest to, że same z siebie występują w niewielkim stężeniu w porównaniu do swojego głównego wroga. Tym ostatnim są nadmierne ilości wolnych rodników. Gdzie można znaleźć przeciwutleniacze? W zasadzie w większości są to substancje pochodzenia naturalnego, dokładniej roślinnego. Do silnych przeciwutleniaczy zalicza się między innymi witaminy. Za przykład posłuży tutaj witamina C i E. Do tej drugiej zresztą jeszcze wrócimy.

Jak antyoksydanty wpływają na skórę?

Mają one tak naprawdę różne właściwości, ale skupimy się głównie na skórze. Przeciwutleniacze zwalczają negatywne działanie nadmiernych ilości wolnych rodników. Te – w największym skrócie – przyspieszają proces starzenia się organizmu. Dotyczy to również skóry. I to właśnie najczęściej wymieniana właściwość w kontekście wpływu przeciwutleniaczy na tę ostatnią. Wolne rodniki między innymi niszczą włókna kolagenowe. To powoduje gorszy stan skóry i większa na zmarszczki. I właśnie dlatego w wielu tekstach związanych z jej ratowaniem wymienia się właśnie przeciwutleniacze.

Robi się to na różne sposoby. Wymienia się między innymi preparaty stosowane zewnętrznie, jak i dostarczanie przeciwutleniaczy wewnętrznie. W tym drugim przypadku stosuje się między innymi dietę. Po prostu. Trzeba jeść między innymi więcej warzyw i owoców, które posiadają sporo przeciwutleniaczy.

Niektóre z antyoksydantów mogą bezpośrednio wpływać na zmiany trądzikowe. Jednych z takich zwiazków jest resweratrol. Są też takie przeciwutleniacze, które wpływają pośrednio, głównie przez właściwości związane z samą skóry. I tutaj na scenę wraca wspominana wcześniej witamina E. Jest ona bardzo często określana mianem eliksiru młodości. Warto ją uwzględnić w swojej diecie. Nie będzie z tym większych problemów. Wystarczy zadbać o odpowiednia ilość oliwy z oliwek.

Witamina E pomaga regenerować skórę. Dzięki temu bywa składnikiem preparatów na trądzik. Tak jest w przypadku Trioxilu. To preparat o kompleksowym działaniu w przypadku trądziku. Witamina E jest tam obecna pod postacią oleju pszennego. Jest ona jednym z jego składników. Wspomniany olej nie tylko pozwala spowolnić proces starzenia i walczyć z trądzikiem. Zupełnie z innej beczki warto wiedzieć, że ma on pozytywny wpływ na pracę serca.

Przeciwutleniaczom przypisuje się też inne właściwości i na koniec stwierdziłem, że je wymienię. Uważa się je za środek prewencyjny w przypadku nowotworów. Wspomniałem już pracę serca, ale antyoksydanty mają też chronić przed chorobami, które mogą dotknąć ten mięsień.

Trioxil można nabyć tutaj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *