Siarka – bez niej się nie obędziesz
Bo to pierwiastek, który jest niezbędny – jak się zaraz przekonasz – dla naszego organizmu. Warto się nim zainteresować również przy trądziku. Niedobór tego pierwiastka potrafi wyrządzić naprawdę wiele złego.
Przydatna w walce z trądzikiem
Zaczniemy od tego co nas tutaj najbardziej interesuje. Generalnie rzecz biorąc ma ogromny wpływ na stan skóry. Dość powiedzieć, że kiedy pojawi się jej przedłużający niedobór, to stanie się ona wyraźnie… starsza. Siarka jest powiązana z kolagenem, czyli budulcem skóry. Pierwiastek ten stosuje się w kosmetykach, które mają poprawić wygląd cery trądzikowej. Tak przy okazji warto też myślę dodać, że siarka jest wykorzystywana w leczeniu innych chorób skórnych (między innymi egzem i łuszczycy)
Wspomaga włosy
Ba, powiem więcej. Jest dla nich niezbędnym minerałem. Siarka jest powiązana z dwoma aminokwasami budującymi włosy. To między innymi cysteina. Ale to nie wszystko. Jeśli masz problem z przetłuszczającą się skórą głowy, to siarka również będzie przydatna. Łupież to kolejna dolegliwość przy której pierwiastek ten będzie pomocny.
Wspomaga stawy
To chyba jedna z częściej wymienianych właściwości tego pierwiastka. Kąpiele siarkowe są polecane osobom zmagającym się z zapaleniem stawów. Jeśli odczuwacie ich ból, to jedną z możliwych przyczyn, jest niedobór tego minerału. Siarka jest budulcem tkanki łącznej. Jeśli utrzymujemy w organizmie odpowiedni poziom tego pierwiastka, to zapewniamy regenerację w obrębie chrząstek stawowych.
Wspomaga wątrobę
To właściwość mająca wpływ na działanie całego organizmu. Dobrze pracująca wątroba pozwala między innymi skutecznie pozbywać toksyn. A zbyt duża ich ilość może być naprawdę problematyczna. Zresztą przeczytajcie, jak objawia się nadmiar toksyn. Siarka jest pomocna w przypadku kuracji przy chorej wątrobie. Jeśli palicie papierosy, to pierwiastek ten również będzie przydatny. Wiąże on nikotynę i metale ciężkie. Powstałe w ten sposób związki łatwiej są usuwane z organizmu. Jeszcze jedna sprawa związana z wątrobą. To siarka pozwala „zwalczyć” grzybicę ustrojową.