Skóra prawdę Ci powie

Dzisiaj pozornie tylko uciekniemy od głównego tematu, którym się tu zajmujemy. I to tylko na chwilę, o czym się przekonacie:). Z tym, że ze skóry można wiele wyczytać pewnie się już spotkaliście. I nie chodzi tylko o choroby, które to właśnie ją atakują.

twarz

I od takiej sytuacji zaczniemy. Macie problem z zajadami? Im częściej pękają Wam końcówki ust, tym jest on poważniejszy. Co więc oznaczają często pojawiające się zajady? Być może problem leży w niedoborach witamin z grupy B. I przy tym warto się zatrzymać na dłużej. Do takiej sytuacji jest bardzo trudno doprowadzić. Przyczyny zwykle są poważnym zagrożeniem dla organizmu. To na przykład nadużywanie alkoholu i częste głodówki.

Żółte cienie w okolicach oczu

A także przy nosie i ustach mogą wskazywać na zbyt wysoki poziom tzw. złego cholesterolu. Jest to związane z niewłaściwym metabolizowaniem tłuszczu. Mimo, że problem ten zwykle kojarzy się z osobami dorosłymi, to może też wystąpić w młodszym wieku. Cienie, ale już nie żółte, mogą świadczyć o niewłaściwym trybie życia (brak snu np.) albo o anemii. To już problem zdecydowanie poważniejszy.

Co oznacza trądzik?

Przejdźmy do tego co nas najbardziej interesuje. Od razu na początku powiem, że taką swoistego rodzaju mapę, należy traktować z pewnym dystansem. I tak na przykład jeśli pojawiają się Wam pryszcze na czole, to może to świadczyć o nieodpowiedniej diecie. Oznacza to zbyt duża ilość śmieciowego jedzenia, a także tłustych potraw. Nie u wszystkich takie dieta ma takie przełożenie, ale może ono faktycznie wystapić.

Jeśli zmiany skórne występuja między brwiami, nieco ponad nosem, to ma to świadczyć o problemach z wątrobą. To też miejsce mające świadczyć o możliwej alergii pokarmowej. Wracając do wątroby, to warto o nią dbać. Mniej alkoholu i tłustego jedzenia. Uważać powinniście też ze skąidnąd zdrowym nabiałem. W dużych ilościach jest on problemem dla wątroby.

Teraz zwróćcie uwagę na okolice oczu. Jeśli cośtam się pojawia, to z dużą dozą prawdopodobieństwa oznacza to problem z odwodnieniem organizmu. Zwłaszcza teraz w te upały może się taka sytuacja zdarzyć. Generalnie jednak najbardziej „oczywistym” sygnałem będą podkrążone oczy.

Jeśli zmiany skórne pojawiają się na brodzie (bardziej w okolicach kacików ust), to może oznaczać między innymi problemy z hormonami, ale nie tylko. Również stres ma się właśnie w tym miejscu „odbijać”. Bardziej w środku brody pryszcze mają wskazywać na problemy żołądkowe. Przede wszystkim trzeba spojrzeć krytycznym okiem na swoja dietę. Może brakuje w niej błonnika?

Jeśli zmiany pojawia w okolicach gardła, to ma to świadczyć o tym, że nasz organizm zmaga się z chorobą. Jaka? Prawdopodobnie atakuje nas infekcja związana z górnymi drogami oddechowymi. Nie ma co panikować. Do diety trzeba włączyć witaminę C. Wygrzać się w łóżku i odpoczywać. To pomoże zwalczyć chorobę.

Przede wszystkim jednak pryszcze oznaczają, że… zmagacie się z trądzikiem:). Coś musicie z tym zrobić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *