Soda oczyszczona – te właściwości musisz znać

I to nie tylko wtedy gdy walczysz z trądzikiem. Soda oczyszczona ma dużo więcej ciekawych właściwości. A jedną z jej głównych zalet jest niska cena.

Odświeża oddech

Właściwość sody oczyszczonej przyda się, gdy idziecie na randkę, albo macie jakieś ważne spotkanie. Sprawdzi się również – ale nie tylko – tylko rano, kiedy nieświeży oddech to norma. Soda oczyszczona pozwoli też pozbyć się zapachu cebuli i czosnku z ust. Łyżeczkę tego produktu możecie dodać na przykład do płynu do płukania ust. Doda on dodatkowej świeżości.

Łagodzi katar

A także ból gardła. Właściwości sody oczyszczonej są od wiele lat wykorzystywane w medycynie naturalnej. Po pierwsze możecie przygotować inhalacje. W tym wypadku wystarczy litr wrzątku i łyżka sody oczyszczonej. Głowę nakrywamy ręcznikiem. Nachylamy się nad miską i wdychamy opary.

Sodę oczyszczoną można też stosować jako krople do nosa. Z jednym dość istotnym zastrzeżeniem. To sposób tylko dla dorosłych. Na łyżkę stołową wody potrzebujemy ćwierć łyżeczki sody. Ostatni sposób to płukanka na gardło. Tutaj najlepiej sprawdzą się równe proporcje sody i soli na szklankę wody.

Łagodzi ukąszenia owadów

Latem – właściwość sody oczyszczonej niezbędna. Przygotujemy z niej pastę. Do sody oczyszczonej dodajemy tyle wody, aby ta pierwsza przybrała specyficzną konsystencję. Uzyskaną pastą smarujemy miejsca po ukąszeniach. Takie rozwiązanie przyniesie ulgę po ukąszeniu owada.

Właściwości sody oczyszczonej a trądzik

W tym wypadku znowu przygotujemy z niej pastę. Przepis podałem wyżej. Pomoże ona usunąć zabrudzenia ze skóry, które zatykają ujścia porów. Przez nie tworzą się pryszcze. Pozwala też pozbyć się nadmiaru sebum. Co również ma wpływ na ilość pryszcze. Soda pozytywnie wpływa na stan skóry.

Pomaga przy aftach

Szczególnie przy tych „mniej opornych”. Dzięki właściwościom sody oczyszczonej nie zawsze trzeba będzie wydawać pieniądze na profesjonalne leki. Tych niewielkich białych zmian w ustach pozbędziemy się dzięki sodzie i ciepłej wodzie. Takim roztworem należy przemywać ustami. Tylko użycie do tego na przykład gazy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *