Te produkty uratują skórę

Tak, dzisiaj będziemy jeść:). Chciałbym skupić się na pewnych produktach, które mają pozytywny wpływ na skórę. Większość wymienia się w kontekście zachowania młodego wyglądu. Dobrze żebyście mieli świadomość, że ich wpływ na skórę może być też istotny z punktu widzenia walki z trądzikiem.

owoce-morza

Powtarzam do znudzenia, że nie należy pokładać jakieś ogromnej nadziei w tym, że włączycie do jadłospisu konkretne produkty i już problem z głowy. To tak nie działa. Natomiast to przez to co jemy dostarczamy do organizmu pierwiastków i witamin. Tych potrzebuje również nasza skóra

Homar

Zaczniemy z „wysokiego C”. Nie jest to gość częsty w naszej kuchni, żeby nie powiedzieć, że w zasadzie w ogóle go nie jemy. Co też nie dziwi, ale nie o tym teraz. Rozszerzymy to co zaraz napiszę na większość owoców morza, bo i w ich przypadku wygląda to podobnie. Homar to przede wszystkim cynk. Bez tego pierwiastka Wasza skóra może mieć poważny problem. Aby przekonać się o prawdziwości tych słów, wystarczyłoby doprowadzić do niedoboru cynku. Nie polecam oczywiście tej metody. Uwierzcie na słowo, że tak jest. Najlepszym źródłem cynku będą owoce morza właśnie, ze szczególnym uwzględnieniem ostryg. Skąd więc homar? Taka moja prywata;).

Jajka

Teraz bez szaleństw. Zwykle obecne w naszych lodówkach. Jajka to przede wszystkim doskonałe źrodło białka. Znajdziecie w nim również te aminokwasy, które mają bezpośredni wpływ na wygląd skóry (są też jej budulcem). Jajka to też witaminy z grupy B. Przy nich zatrzymamy się na dłużej. Cały kompleks ma naprawdę ogromny wpływ na nasz organizm. Nie będę Was tutaj zanudzał szczegółami, a do zapamiętania jest to, że skóra też się bez tych witamin nie obędzie. Szczególną uwagę należy zwrócić na dwie z nich. To witaminy: B5 i B6. Obie zreszta znaleźć w niektórych preparatach na trądzik (np. Nonacne).

włoskie

Orzechy włoskie

Generalnie ta grupa przekąsek jest polecana. To jednak właśnie orzechy włoskie są wskazywane jako najlepsze źródło kwasów tłuszczowych Omega 3. Tym przypisuje się wiele właściwości, w tym pozytywny wpływ na stan skóry. Orzechy włoskie to też witamina E. Nazywana bywa ona eliksirem młodości. Nas co oczywiste interesuje to w jaki sposób może pomóc przy trądziku. A owszem może. Lepiej zadbać o jej odpowiedni poziom, bo niedobór tego składnika zwiększa natężenie zmian trądzikowych. Przy okaji dodam, że taka sytuacja utrudnia gojenie się ran.

Borówki, czyli jagody

Owoce to przede wszystkim bardzo dobry składnik witaminy C. Ta jeszcze się tutaj nie pojawiła, ale bez niej sobie nie poradzimy. Witamina C to silny przeciwutleniacz. Wymienany jest on często w kontekście zachowania młodzieńczego wyglądu, ale bez tego składnika trudno walczyć z trądzikiem. Wiele produktów opartych o naturalne składniki zawiera właśnie witaminę C. I na koniec jeszcze kwestia informacyjna. Owoc nazywa się borówka. W niektórych jednak regionach naszego kraju określany jest jako jagoda. Jeśli więc ktoś tak nazywa ten owoc, to nie kłóćcie się z nim:).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *