TO niszczy Twoją skórę

Suma pewnych nawyków i niedopatrzeń. Tak można by określić „TO”. Przed Wami lista rzeczy, których warto unikać, jeśli chcecie dłużej cieszyć młodym wyglądem skóry.

Zbyt mało snu

To niestety problem od którego bardzo ciężko uciec. Praca i codzienne obowiązki „rujnują” nasz sen. Dopóki tak naprawdę nie ma on wpływu na to w jaki sposób funkcjonujemy, to nie przejmujemy się specjalnie tym, że nie dosypiamy. A to spory błąd. Zbyt mała ilość to snu ma ogromny wpływ na nasz wygląd. Po pierwsze może utrudnić utrzymanie odpowiedniej wagi. Co też ma przełożenie na stan skóry. W liczbach wygląda to mniej więcej tak. Im mniej snu (6 godzin i mniej), tym szybciej starzejąca się skóra.

Wyciskanie pryszczy

Nie wiem ile razy się już o tym mówiło (sam wspominałem co najmniej kilka razy), a i tak wciąż wiele osób popełnia ten błąd. Po pierwsze wyciskanie pryszczy rozsiewa problem po całej skórze. Skutkiem czego trądzik zwiększy swoje nasilenie. Po drugie, jeśli będziecie taki robić, to istnieje spore ryzyko pojawienia się na skórze szpecących blizn. Jeśli już chcecie pozbyć się objawów trądziku, to zastosujcie Domowe sposoby na pryszcze. Dużo lepiej oczywiście zdusić problem u przyczyn. W tym wypadku najlepszym rozwiązaniem jest Nonacne.

Nadmierna ilość kofeiny

Mało kto nie lubi kawy. Większość z nas „przyjmuje” ją w ogromnych ilościach. Pijemy ją przy różnych okazjach, a czasem nawet bez:). Niestety kawa w dużych ilościach ma zły wpływ na organizm. Jednym z częściej podnoszonych kwestii jest wypłukiwanie magnezu. To może między innymi powodować problemy z koncentracją, czy gorsze samopoczucie. Nas jednak bardziej interesuje to, że dużo kawy to odwodniona organizm . A więc i skóra. Można powiedzieć, że nadwyżka kofeiny powoduje między innymi gorszą elastyczność. To z kolei zwiększa ryzyko szybszego jej starzenia. Pojawiają się zmarszczki. Kawa powoduje również rozszerzanie się porów w skórze. Objawem takiej sytuacji są czarne kropki (często na brodzie). Gromadzi się w nich łój i brud. Niestety problem ten jest bardzo ciężki do rozwiązania. Lepiej więc mu zapobiegać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *