Toksyny a stan Twojej skóry

Potrafią zrobić wiele złego w naszym organizmie. Nie omijają niestety naszej skóry. Co nie jest dziwne, bo jest ona przecież narażona na bezpośredni kontakt z nimi. W przypadku trądziku na toksyny trzeba uważać jeszcze bardziej.

Co nas truje?

Można by powiedzieć prawie wszystko. Substancje, które są dla nasz szkodliwe, są wokół nas. Trują nas na przykład niektóre metale, zwłaszcza gdy występują w nadmiarze i jesteśmy na nie wystawieni przez dłuższy czas. Do tej grup zalicza się między innymi ołów i kadm.

Kolejna sprawa to bakterie, które mogą nas „podtruwać” toksynami. Nie można oczywiście nie wspomnieć o pestycydach. Tymi karmieni – dosłownie – jesteśmy wraz z pożywieniem. Organizm jest sobie z nimi w stanie w pewnym stopniu poradzić. Od czegoś mam nerki i wątroby. Problem polega na tym, że bardzo łatwo o sytuację w której może być z tym problem. Wtedy organizm daje nam o tym znać.

Objawy nadmiaru toksyn

Jest ich dużo i warto obserwować swój organizm. Im więcej się ich pojawia, tym bardziej pewne, że cierpimy na nadwyżkę szkodliwych substancji. W grupie symptomów znajdują się między innymi:

– częste bóle głowy

– problemy z koncentracją

– problemy z samopoczuciem

– wypadanie włosów

– brzydki zapach ciała

– częste zaparcia

Toksyny a stan skóry

To na niej najszybciej będzie manifestować się nadmiar szkodliwych substancji. Pojawią się na przykład liczne zmiany skórne. Mogą mieć one różny kształt i wypełnienie. Ich ilość to w dużym stopniu zależy od tego jak mocno była eksponowana skóra na szkodliwe substancje. Toksyny to również duża ilość pryszczy. Generalnie skóra będzie też w złym stanie. I to też odbija się na osobach cierpiących na trądzik.

Jak pozbyć się toksyn?

Możesz się zdecydować na detoksykację. Na pewno elementem niezbędnym jest usunięcie z Twojego najbliższego otoczenia substancji, które trują. Ogranicz dostarczanie ich do organizmu. Rozważ też szybki sposób na detoksykację. Jednym z takich rozwiązań jest czystek. Roślina, która robi zawrotną karierę.

Chętnie wykorzystuje się ekstrakt z niego (dzięki temu pozytywne działanie jest mocniejsze) w różnych preparatach. Najlepszym, bo dającym pewne efekty jest Cistus Plus. Preparat, który nie tylko odpowiada za detoksykację, ale wspomaga też regenerowanie organizmu i ochronę przed chorobami. Zapoznaj się z nim na stronie producenta Cistusplus.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *