Toksyny a trądzik

Temat – rzeka. I to nie tylko jeśli chodzi o możliwy wpływ toksyn na zmiany trądzikowe, ale w ogóle te pierwszych. Co ciekawe, tak naprawdę dopiero od kilku lat mówi się o nich naprawdę sporo. Myślę, że poniekąd jest to efektem mody na zdrowe odżywianie. Toksyny – czy bardziej konkretnie sztuczne dodatki – mogą je skutecznie utrudnić.

toksyny

Skąd się biorą?

Zaczniemy od odpowiedzi właśnie na tak postawione pytanie. Można powiedzieć, że gromadzimy je przez cały dzień. Toksyny obecne są w naszym najbliższym otoczeniu. Im większe miasto w którym jesteśmy, tym jest ich więcej. Zresztą nawiąże do trądziku, że więcej przypadków notuje się właśnie w aglomeracjach miejskich. Mowa tutaj też o tym problemie pojawiającym się w okolicach trzydziestki.

Toksyny to też to co jemy i pijemy. Przykładowo, alkohol zwłaszcza w dużych ilościach, to poważna dawka szkodliwych substancji. Im bardziej „sztuczne” jedzenie, tym gorzej. Wszelkiego rodzaju zupki w proszku, czy „dania w 5 minut”, to zastrzyk takich szkodliwych substancji. Z tego może wynikać nieco apokaliptyczna wizja. Skoro tyle toksyn do naszego organizmu dostarczamy, prawda? Sytuacja na szczęście nie jest taka zła. Pewne dawki toksyn nie szkodą. Nasz organizm też ma mechanizmy obronne. Cześć z toksyn usuwana jest dzięki nerkom. Ogromną rolę w ich neutralizacji ma też wątroba. Przy założeniu więc, że jesteśmy zdrowi, a do tego ograniczamy ich ilość w naszym codziennym życiu, problemu nie będzie.

Objawy nadmiaru toksyn

Zaczniemy od tego co nas tutaj najbardziej interesuje, czyli skóry. Nadmiar szkodliwych substancji w organizmie może skutkować na wiele sposobów. Na pewno musimy się liczyć z dużą ilością zmian skórnych. Mogą być one tak naprawdę różne. Spodziewajmy się nie tylko „wyprysków” ale też i stanów zapalnych. Nadmiar toksyn w pewnych sytuacjach może skutkować nasileniem trądziku. Powiem nawet więcej, jest to uznawane za jedną z przyczyn występowania tego typu zmian w okolicach trzydziestki.

Nadmiar toksyn w organizmie to również częste bóle głowy. Może pojawić się katar. Warto też od czasu do czasu…wąchać skórę. Oczywiście chodzi tutaj o naturalny zapach. Nadmierna ilość toksyn w organizmie powoduje, że skóra będzie brzydko pachnieć. Nieświeży oddech również może być objawem zbyt dużej ilości szkodliwych substancji w organizmie.

Jeśli dopada Was przewlekłe zmęczenie, to również może świadczyć o takim problemie. Nadmiar toksyn w organizmie może nawet skutkować stanami depresyjnymi. To już poważna sprawa. Objawem zbyt dużej ilości szkodliwych substancji będzie osłabienie odporności. Za tym idzie dużo większa podatność na różnego rodzaju infekcje. Zwłaszcza teraz jesienią może być z tym problemem. Do symptomów zalicza się również problemy z układem pokarmowym. Chodzi mi tutaj między innymi o często występujące biegunki.

Znamy już przyczyny i objawy nadmiaru toksyn. W niedługim czasie pojawi się tekst o tym co zrobić i jak w tym czasie walczyć z trądzikiem, bo to nas tutaj najbardziej interesuje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *