Witaminy z grupy B ważne dla skóry cz. 2

Ostatnio skończyłem na niacynie. Warto się z tym tekstem wcześniej ( ale możecie i później;) ) zapoznać. Dzisiaj kolejne witaminy z grupy B mające wpływ na skórę. Również – co nas tutaj najbardziej interesuje – w przypadku gdy zmagamy się z trądzikiem.

Witamina B5

To kwas pantotenowy. Ma on wiele właściwości. Przypisuje się mu między innymi działanie ochronne w kwestii chorób serca. Zapobiega też pojawianiu się infekcji. Ciekawostką może być to, że witamina B5 pozwala opóźnić proces siwienia. Jeśli pojawi się niedobór tego składnika, to prawie pewny jest problem nadmiernego wypadania włosów. W jaki sposób wpływa na skórę? Witamina B5 między innymi wspomaga jej gojenie. To bardzo istotna kwestia w przypadku trądziku. I warto na tę witaminę zwrócić uwagę, jeśli zmagacie się z tą dolegliwością. Zresztą najlepsze rozwiązania dostępne na rynku, zawierają ten składnik. Za przykład niech posłuży preparat Nonacne. Więcej o nim (i jego składzie) przeczytacie w mojej recenzji i na stronie producenta Nonacne.pl.

Witamina B6

To pirodksyny. To w zasadzie sześć związków chemicznych. Mają one wpływ między innymi na ciśnienie krwi. Zwiększa też odporność organizmu. Co ciekawe łagodzi skutki uboczne niektórych leków. Przyda się przy problemach z nerkami. Sporo tych właściwości, prawda? A to nie wszystko. W jaki sposób wpływa na skórę? Przede wszystkim wspomaga walkę z trądzikiem (składnik ten również znajdziecie w preparacie Nonacne). Stosuje się go w przypadku cery tłustej. Witamina B6 opóźnia proces starzenia się skóry.

Witamina B7

Jej nazwa to biotyna. To o tyle istotne, że pochodzi od łacińskiego słowa „bios”, czyli życie. I już to wiele mówi o tym jak duży wpływ ma ona na nasz organizm. Witamina ta między innymi jest niezbędna dla prawidłowego funkcjonowania metabolizmu. Związana jest również z produkcją kwasów tłuszczowych. Mamy więc tutaj kwestię energii potrzebnej każdej komórce naszego organizmu. Jest ona też powiązana z produkcją przeciwciał. Witaminę tę chętnie stosują osoby zmagające się z wypadaniem włosów. W jaki sposób działa na skórę? Przede wszystkim ma właściwości przeciwzapalne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *