Witaminy z grupy B ważne dla skóry

To nas tutaj oczywiście najbardziej interesuje. Ale warto mieć świadomość, że witaminy te mają ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. I też zaraz się o tym przekonacie:).

Witamina B1

Spotkacie się z nazwą tiamina. Zacznę od jej „większych” zadań. Witamina ta odpowiedzialna jest między innymi za działanie układu nerwowego. Wspomaga jego funkcjonowanie. Ma też znaczenie dla metabolizmu. Jeśli chodzi o skórę ( i trądzik) to na pierwsze miejsce wysuwa się właściwość związana z gruczołami łojowymi. W pewnym stopniu tiamina kontroluje ich pracę. Dzięki temu można chociażby uniknąć łojotoku. Witamina B1 pomaga też walczyć ze stanami zapalnymi skóry. I warto wspomnieć, że przyda się ona przy odchudzaniu.

Witamina B2

Czyli ryboflawina. Ona podobnie jak opisana wyże ma wpływ na pracę gruczołów łojowych. Ale to oczywiście nie wszystko:). Ryboflawina wspomaga gojenie się ran. Jeśli chodzi o wpływ na organizm w skali „makro”, to warto wspomnieć, że witamina B2 wspomaga funkcjonowanie układu nerwowego. Ma znaczenie dla stanu naszych oczu. Powiązana jest również z włosami. Wpływa między innymi na ich wzrost. Ciekawostką może być to, że ryboflawina jest wykorzystywana w kosmetykach na zmarszczki. I to dzięki niej nasza skóra zachowuje tzw. zdrowy kolor.

Witamina B3

Spotkacie się z nazwą niacyna. Tak jak wymienione wyżej ona również ma ogromny wpływ na funkcjonowanie układu nerwowego. Wspomaga również metabolizm. Dlatego też, jeśli jesteście na diecie, to trzeba o tym składniku pamiętać. Niacyna to też usprawnienie pracy układu odpornościowego. Jest również związana z pracą mózgu. Bierze udział w detoksykacji organizmu. Składnik ten odpowiada za wygląd skóry. Można powiedzieć, że utrzymuje ją w dobrej kondycji. Powiązany jest z jej złuszczaniem. Jeśli z jakiegoś powodu witaminy B3 będzie za mało, to ryzykujemy między innymi wystąpieniem pęcherzy (głównie na rękach i twarzy). Niacynę znajdziecie chociażby w kosmetykach przeznaczonych do pielęgnacji włosów. Wspomaga walkę z łupieżem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *