Zioła na suchą skórę

To przetłuszczanie tej ostatniej zwykle kojarzy się z trądzikiem. I to prawda, ale sucha skóra może również bardzo utrudnić walkę z tą dolegliwością. I warto o tym wiedzieć. Jak również poznać zioła, które pomogą na suchą skórę.

Szałwia lekarska

Jej nazwa sugeruje duże zdolności w walce z dolegliwościami zdrowotnymi. I tak faktycznie jest. Szałwię lekarską poleca się między innymi na objawy menopauzy. Pomaga uporać się z bezsennością. Ma też wpływ na trawienie. Jak więc widać ma bardzo różne umiejętności. Dlaczego szałwię lekarską zalicza się do ziół na suchą skórę? Zawieraj w sobie z perspektywy tej ostatniej wiele istotnych składników. Szałwia doskonale odżywia skórę. Reguluję pracę gruczołów łojowych. Szałwia wspomaga też regenerację skóry. Co jest też ważnym elementem w walce z trądzikiem.

Rumianek

Bardzo często jest on wymieniany w kontekście ratowania włosów. Zalicza się go również do ziół na suchą skórę. Przede wszystkim ma działanie łagodzące. Dodatkowo wykazuje również właściwości przeciwzapalne. Maseczki z rumianku pozwolą między innymi nawilżyć skórę. W dużym stopniu roślina ta również ją zmiękczy. W takich maseczkach z rumiankiem możemy stosować też inne składniki. Najczęściej chyba wymienianym są zmielone płatki owsiane. Te ostatnie sprawdzą się również w domowych peelingach.

Ogórecznik

Ma on wiele ciekawych właściwości. Jest chociażby polecanym sposobem na wspomaganie pracy układu krążenia. Często jest wymieniany w kontekście obniżania tzw. złego cholesterolu (tak w rzeczywistości chodzi o frakcje lipidowe, ale nie będziemy się w to zagłębiać). Ogórecznik łagodzi dolegliwości związane z menopauzą.

Jeśli chodzi o kwestie związane z uroda, to poleca się go między innymi do walki z tzw. pajączkami. Ma on w sobie sporo krzemionki. Bardzo istotnej z punktu widzenia skóry. To jednak nie wszystko. Ogórecznik zalicza się do ziół na suchą skórę przede wszystkim dlatego, że ma on działanie uśmierzające. Łagodzi podrażnienia, które zwykle w takiej sytuacji występują. Ogórecznik jest również wykorzystywany w walce z trądzikiem różowatym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *