Zioła na trądzik – które są skuteczne?

Bardzo często słyszę tak postawione pytanie. I myślę, że w końcu przyszedł czas napisać nieco szerzej o ziołach na trądzik. Tych, które są skuteczne.

Łopian

A dokładniej rzecz biorąc korzeń tej rośliny. To zioło na trądzik, które stosuje zewnętrznie. Do przemywania skóry. Można go na przykład dodać do kąpieli. Jakie działanie ma łopian? Nas tutaj najbardziej interesuje to, że posiada właściwości antybakteryjne. To w pewnym stopniu pozwoli walczyć z pryszczami. Łopian posiada też działanie moczopędne, a także wspomaga detoksykację organizmu.

Nagietek

To kolejne popularne i skuteczne zioło na trądzik. Ono również jest stosowane zewnętrznie. Ma przede wszystkim działanie łagodzące. Bardzo przydatne kiedy zmagacie się z pryszczami, ale nie tylko. To również roślina na którą uwagę powinny zwrócić osoby z suchą cerą. „Skorą” do podrażnień”. Zwłaszcza teraz zimą się ona uaktywnia. Nagietek ma też właściwości przeciwzapalne – bardzo istotne, kiedy zmagacie się z trądzikiem.

Oczar wirginijski

Na pewno nieco mniej znany niż te powyżej opisane, ale to również skuteczne zioło na trądzik. Podobnie jak wyżej opisane stosuje się go zewnętrznie. Oczar wirginijski może być podstawowym składnikiem domowego toniku. To roślina, która przede wszystkim zmniejsza stany zapalne. Dodatkowo pozwala pozbyć się uporczywego swędzenia skóry. Tonik z oczaru wirginijskiego pozwoli w pewnym stopniu pozbyć się pryszczy. Warto też dodać, że redukuje on zaczerwienienia skóry. To przydatne, gdy mamy problem z jej przesuszeniem.

Skrzyp polny

To roślina, która zwykle jest wymieniana w kontekście innego aspektu związanego z urodą – stanem włosów. Jak się jednak zaraz przekonacie, jest to też zioło przydatne na trądzik. I dokładnie z tego samego powodu dla którego skrzyp pomaga na fryzurę. Roślina ta zawiera w sobie ogromne ilości krzemionki. Ma ona wpływ na stan skóry. Skrzyp ma też działanie antyseptyczne. Warto zwrócić uwagę, ze ten pozytywny wpływ na skórę oznacza również wspomaganie gojenia się ran po zmianach trądzikowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *