Dieta na piękną i jędrną skórę. Podstawowe zasady

Nieco odchodzę dzisiaj od tematu walki z trądzikiem, ale poniższe porady przydadzą się wszystkim. W jaki sposób skonstruować dietę by cieszyć się piękną i jędrną skórą dłużej? Poznaj podstawowe zasady.

Dieta na piękną skórę – po pierwsze witaminy

Koniecznie musimy zadbać o ich obecność w naszym jadłospisie. Mowa tutaj o konkretnych witaminach. Tak przy okazji dodam, że niektóre z nich są również wymieniane w kontekście walki z trądzikiem. Dlatego napisałem we wstępie, że „nieco” tylko odbiegam od głównego tematu:).

Jeśli chcesz na dłużej zachować piękną i jędrną skórę koniecznie w jadłospisie musisz uwzględnić witaminy, A, C i E. Zaczniemy od tej ostatniej. Jest ona często określana witaminą młodości. I faktycznie ma sporo do powiedzenia w chronieniu skóry przed starzeniem. Składnik ten znajdziesz przede wszystkim w oliwie z oliwek, orzechach laskowych i włoskich oraz pestkach z dyni.

Kolejna witamina ważna w diecie na piękną i jędrną skórę, to beta-karoten. W tym wypadku ze jej źródłami nie będzie trudno. Witaminę A znajdziesz przede wszystkim w czerwonych i pomarańczowych warzywach. A jako, że idzie lato, będzie z nią jeszcze prościej:). Witamina C jest bardzo silnym przeciwutleniaczem i z tego właśnie powodu musi się znaleźć w diecie na piękną skórę. Podobnie jak w przypadku beta-karotenu nie będzie problemu ze źródłami. Witamina C to cytrusy porzeczki, pomidory i truskawki.

Dieta na jędrną i piękną skórę – postaw na pierwiastki

Tutaj przede wszystkim musisz zadbać o siarkę, cynk i krzem. To absolutna podstawa. Pierwszy z pierwiastków znajdziesz między innymi w kapuście, rzodkiewce i kalafiorze. Siarka wzmacnia naskórek i reguluje pracę gruczołów łojowych.

Cynk jest odpowiedzialny za wiele aspektów związanych z funkcjonowaniem naszego organizmu. Nas tutaj najbardziej interesuje to, że jego niedobór oznacza gorszy stan skóry. Cynk to nie tylko owoce morza. Obecny jest w niektórych kaszach i pestkach z dyni.

Obecność krzemu w Twojej diecie to nie tylko piękna skóra, ale również włosy i paznokcie. W tym wypadku warto zrobić pewne odstępstwo. Przez 3 miesiące codziennie pij herbatę ze skrzypu i pokrzywy. Po tym czasie zrób sobie przerwę. Zobaczysz jak bardzo pozytywnie wpłynie to na stan Twojej skóry.

Podstawy diety na piękną skórę już znasz. Ale to nie zamyka tematu. Wkrótce kolejne części:).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *