Dieta zwalczająca trądzik

Są pewne produkty spożywcze zawierające w sobie pewne witaminy i pierwiastki, dzięki którym mogą być wykorzystane w czasie walki z tą dolegliwością. Przed Wami jedzenie, które warto umieścić w diecie zwalczająca trądzik.

Dieta przy trądziku

Czerwone i pomarańczowe warzywa

 

Dlaczego akurat? Po pierwsze zawierają sporo beta-katotenu. To składnik zwykle wymieniany w kontekście wzroku. Niedobór witaminy A może powodować tzw. kurzą ślepotę. Nas tutaj interesuje przede wszystkim pozytywny wpływ na stan skóry. Ba, powiem więcej, pochodne tej witaminy są wykorzystywane w leczenie trądziku. Niestety są one obarczone pewnymi skutkami ubocznymi. Ale jest preparat na trądzik w którym one nie występują.

Wróćmy do kwestii diety. Teraz jest najlepszy czas właśnie dla wspominanych warzyw. Jest ich sporo i są tanie. W menu powinny się znaleźć: marchewki, papryki, dynia i pomidory.

 

Dieta zwalczająca trądzik – postaw na cynk!

 

To pierwiastek mający ogromne znaczenie dla funkcjonowania całego naszego organizmu. Wystarczy spojrzeć na listę objawów jego niedoboru. Nas tutaj interesuje to, że cynk ma bardzo duży wpływ na stan skóry. I jest również ważny w walce z trądzikiem. Pewnym problemem jest to, że najwięcej znajdziecie go w owocach morza. Te ostatnie są raczej niewskazane dla osób z opisywanym tutaj problemem. Na szczęście cynk znajdziecie też w innych produktach, które z powodzeniem możecie włączyć do diety zwalczającej trądzik. To między innymi kasza gryczana, natka pietruszki, otręby pszenne i niektóre warzywa kapustne.

 

Produkty zawierające siarkę

 

Bo to pierwiastek niezwykle istotny dla naszej urody. Wpływa nie tylko na stan skóry, ale również jej przypadków – włosów i paznokci. Jej niedobór to spory problem dla wyglądu. Siarka to aminokwasy ważne dla budulca skóry. Pierwiastek ten (i jego związki) są wykorzystywane w preparatach na trądzik. Głównie tych do użytku zewnętrznego. Jeśli chodzi o produkty spożywcze, to szukajcie tych, które w czasie gotowania… brzydko pachną:). A przynajmniej specyficznie.

Mam tutaj na myśli między innymi – wciąż dostępnego – kalafiora. Siarkę znajdziecie również w kapuście, brokułach i grochu. To jednak niejedyne źródła tego pierwiastka. Siarka to przede wszystkim produkty wysokobiałkowe. Warto więc w diecie zwalczającej trądzik umieścić jajka i chude mięso.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *