Dlaczego Twój organizm potrzebuje siarki?

Do tego – co ważne – jest to pierwiastek istotny, kiedy walczysz z trądzikiem. O czym zaraz się przekonasz.

Kalafior

Co warto wiedzieć o siarce?

 

Na początek nieco chemii. Siarka występuje w kilku postaciach. Z czego najważniejsze są: rombowa i jednoskośna. W zwykłej temperaturze jest ona praktycznie nieaktywna. W nieco wyższej łączy się między innymi z fluorem. Jeśli chodzi o związki tego pierwiastka, to te najbardziej ważne to między innymi kwas siarkowy, siarczany i dwutlenek siarki. Pierwsze wzmianki na temat dzisiejszego bohatera pojawiły się już w Biblii.

W jaki sposób wpływa na organizm?

 

Zaczniemy od stawów. To jeden z chętniej wykorzystywanych sposobów na ich zapalanie. W momencie, gdy faktycznie nas ta przypadłość dopadnie, poleca się kąpiele siarczkowe. Są w Polsce uzdrowiska, gdzie można z takiej możliwości skorzystać.

Siarka działa przeciwzapalnie. Przywraca funkcjonalność stawów. Ma działanie regenerujące w przypadku chrząstki. Stosuje się ją więc w przypadku chorób reumatycznych, ale i związanych ze zwyrodnieniami. Mam tutaj na myśli między innymi rwę kulszową. Co ciekawe kąpiele siarkowe wykorzystuje się również w przypadku urazów kończyn. Chociażby po ich zwichnięciu.

Kolejna jej umiejętność jest związana z wątrobą. Jeśli z jakiegoś powodu nie działa ona w prawidłowy sposób, siarka jest jednym z elementów kuracji. Po pierwsze wspomaga wydzielanie kwasów żółciowych. Ta umiejętność pomaga usprawnić usuwanie z organizmu toksyn. To przydatna umiejętność również dla palaczy.

Jak siarka wpływ na trądzik?

 

Zaczniemy może od tego, że pierwiastek ten wpływa na skórę i jej przydatki (włosy, paznokcie). Jest jednym z grupy pierwiastków bez których nasza fryzura się nie obędzie. Włosy bez odpowiedniej dawki siarki będą wypadać w nadmiernych ilościach.

Siarka działa przeciwbakteryjne. To niezwykle ważna umiejętność w przypadku cery trądzikowej. Dzięki temu zmniejsza ona liczbę powstających zmian skórnych w postaci pryszczy. Kolejna umiejętność to regulowanie pracy gruczołów łojowych. Jeśli Wasza skóra się „świeci”, a więc wydziela za dużo sebum, dobrze wiecie, jak potrafi to być męczące. Zwłaszcza w sytuacji gdy zmagacie się z trądzikiem.

I to właśnie dzięki tym dwóm właściwościom siarka bywa bardzo często wykorzystywana w kosmetykach do cery trądzikowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *