Jak działa na Twój organizm miedź?

To pierwiastek, który nie jest zbyt często wymieniany w kontekście tych potrzebnych nam do funkcjonowania. A jak się zaraz okaże ma on sporo do powiedzenia w kwestii wpływu na organizm. Również w momencie, gdy zmagasz się z trądzikiem. Po kolei jednak.

Jaka jest rola miedzi?

Bierze on w naszym organizmie udział między innymi w syntezie hemoglobiny. To właśnie miedź wraz z żelazem jest odpowiedzialna za transport tlenu. Do każdej komórki organizmu. Już samo to pokazuje jak ważnym jest ona pierwiastkiem. To jednak dopiero początek.

Miedź jest powiązana z pracą mózgu. Gdyby wystąpił niedobór tego pierwiastka, pojawią się problemy między innymi zapamiętywaniem i kreatywnością. Pogorszeniu ulegnie również zdolność logicznego myślenia.

Warto też wspomnieć o tym, że miedź powiązana jest z odpornością organizmu. I chroni przed nadmierną ilością wolnych rodników. Ta ostatnia kwestia to dobra informacja dla wszystkich osób, które chcą między innymi zadbać o swój wygląd. Czy nieco dłużej cieszyć się młodością:). Nadmiar wolnych rodników przyspiesza starzenie się organizmu.

Miedź dla kobiet

Brzmi to jak odezwa z jakieś manifestacji, ale to hasło jest prawdziwe:). Miedź to pierwiastek, który pomaga chronić organizm przed osteoporozą. To choroba na którą dużo częściej zapadają kobiety. To osłabienie struktury kości, a także ubytek ich masy, który najczęściej występuje po menopauzie.

Miedź – co warto również wiedzieć – w pewnym stopniu zapobiega chorobom serca. I ma działanie bakteriostatyczne

Co miedź ma do trądziku?

Jak się okazuje – sporo. Wraz z cynkiem. Ten akurat pierwiastek często jest wymieniany w kontekście tej choroby skórnej. Istnieje zależność między niedoborami obu pierwiastków, a zwiększonym natężeniem trądziku. Kolejna kwestia związana z zapobieganiem uszkadzania komórek. Miedź ma też ogromny wpływ na stan skóry, jak również jej przydatków (ze szczególnym wskazaniem na włosy). Podobnie jak wspominany wyżej cynk.

Jeśli szukasz skutecznego i profesjonalnego rozwiązania na trądzik, to koniecznie sprawdź czy posiada on miedź. A powinien mieć ten pierwiastek w swoim składzie. Tak jest w przypadku Nonance. Zresztą można się o tym przekonać studiując pełny skład na stronie producenta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *