Letnie owoce a trądzik. Jak pomagają?

To zdecydowanie najlepsza pora roku dla łakomczuchów:). Ale nie tylko. Bo na przykład typowo letnie owoce pomogą na trądzik. Poniżej uchylam rąbka tajemnicy na ten temat:).

Truskawki a trądzik

O tych owocach pisałem już ostatnio więc tutaj jedynie w paru słowach. Truskawki zawierają w sobie salicylany i siarkę. Ten ostatni pierwiastek jest niezwykle ważny w kontekście zdrowej i pozbawionej wyprysków skóry. Salicylany są wykorzystywane w walce z trądzikiem. Niestety truskawki nie są dla wszystkich. Salicylany mogą uczulać. Objaw to między innymi infekcje górnych dróg oddechowych.

Truskawki można umieścić w codziennym jadłospisie. I właśnie dietą walczyć z trądzikiem. Z tych letnich owoców można też przygotować maseczkę.

Porzeczki w leczeniu trądziku

To zdecydowanie moje najbardziej ukochane letnie owoce:). I pomagają na trądzik. Dlaczego warto korzystać z dobrodziejstw porzeczki w tym krótkim czasie, gdy są one dostępne? Owoce te przynoszą dużo dobrego zdrowiu, ale mają też pozytywny wpływ na wygląd. I to zarówno porzeczki czerwone i czarne.

Wykorzystuje się jako naturalny sposób na infekcje górnych dróg oddechowych. Ale nie tylko. Są one polecane jako element wspierający walkę z reumatyzmem i artretyzmem. Sok z czarnej porzeczki pomaga przy problemach z układem pokarmowym, jak również przy migrenie.

Dlaczego te letnie owoce poleca się na trądzik? Dzięki obecności witaminy C. Ogromnych jej ilości. To składnik mający niebagatelne znaczenie dla stanu skóry. Dzięki niemu nie tylko wygląda ona zdrowo i dużo młodziej. Witamina C ma wpływ na zmniejszenie liczby wyprysków.

Agrest a trądzik

Agrest a trądzik

To drugi letni owoc, które lubię. I całkiem przypadkiem pomaga na trądzik;). Ale po kolei. Agrest generalnie jest doskonałym źródłem witamin. Mowa tutaj przede wszystkim o C. Ale nie tylko. Agrest to też witaminy z grupy B, a także beta-karoten. Warto myślę wspomnieć o luteinie. Nasz bohater jest jego świetnym źródłem. Składnik ten pomaga między innymi zachować wzrok w dobrym stanie. Luteina wpływa też pozytywnie na układ krążenia. To bardzo silny przeciwutleniacz.

Agrest wspomaga trawienie i chroni nas przed stresem. Jak więc widać właściwości z różnych półek:). Warto również wspomnieć o działaniu moczopędnym. Dzięki temu wspomaga usuwanie toksyn z organizmu. To akurat ma też znaczenie dla osób walczących z trądzikiem. Agrest pomaga również ze względu na obecność wspominanej witaminy C.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *