Oliwa z oliwek – te właściwości trzeba znać!

To jeden z chętniej stosowanych produktów spożywczych… prawie na wszystko. O czym zaraz będzie się mogli przekonać. Oliwa z oliwek ma ciekawe właściwości.

Wpływ na cholesterol

To pierwsza z dowiedzionych naukowo właściwości oliwy z oliwek. To zdrowe kwasy tłuszczowe. Ich odpowiednia ilość w codziennej diecie powoduje obniżanie poziomu tzw. złego cholesterolu. To między innymi pozwala utrzymać wagę ryzach. Ale to nie jedyny plus stosowanie oliwy z oliwek. Można być ona jednym ze składników diety mającej na celu chronienie nas przed rozwojem miażdżycy.

Działanie przeciwzapalne

To też jedna z częściej omawianych właściwości oliwy z oliwek. Działanie przeciwzapalne jest przydatne na wielu polach. Co ważne i chciałbym to podkreślić z całą mocą. Nie traktujcie naszej dzisiejszej bohaterki jako cudownego leku na konkretne choroby. Generalnie uważa się, że wspomniane stany zapalne są „odpowiedzialne” za sporo chorób. W tej grupie zwykle wymienia się nowotwory, schorzenia układu sercowo – naczyniowego i cukrzycę. Oliwa ma pewne działanie profilaktyczne.

Wpływ na odchudzanie

Przeglądając popularne diety bez wątpienia traficie właśnie na oliwę z oliwek. Po pierwsze zawiera ona zdrowe tłuszcze. Te ostatnie są obok węglowodanów i białka niezbędnym dla organizmu składnikiem. Dlatego muszą się znaleźć w racjonalnym i pełnowartościowym jadłospisie. Oliwa z oliwek dzięki obecności kwasów tłuszczowych wspiera również sam proces odchudzania. Wspomaga przy okazji przemianę materii.

Właściwości oliwy z oliwek a uroda

To równie często wykorzystywana umiejętność. Oliwę znajdziecie wielu przepisach na domowe kosmetyki, maseczki itp. Między innymi nawilża i natłuszcza ona skórę. Po drugie często poleca się ją jako domowy sposób przeciw nadmiernemu wypadaniu włosów. Jeśli zmagacie się z trądzikiem, to oliwa z oliwek również Wam się przyda. Jest ona polecana chociażby jako naturalny sposób przeciw bliznom, które mogą się pojawić po pryszczach.

Oliwa między innymi wspomaga regenerację skóry. Pobudza też w pewnym stopniu naskórek do „odbudowy”. Chroni skórę przed nadmierną utratą wody. Przywraca również barierę lipidową. Oliwę można wykorzystać w domowych sposobach do oczyszczania skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *