Pierwiastki ważne w walce z trądzikiem

Warto dostarczać je poprzez dietę. Część z tych minerałów lub związków z nimi związanych jest również wykorzystywana w preparatach na trądzik. Zarówno tych stosowanych zewnętrznie, jak i do użytku wewnętrznego. Jakie pierwiastki są ważne w walce z trądzikiem?

Sałatka

Siarka

 

To jeden z pierwszych minerałów wymienianych w kontekście walki z pryszczami. Siarka generalnie ma ogromny wpływa na skórę jak również jej przypadki (czyli paznokcie i włosy). Związana ona jest między innymi z produkcją kolagenu. Ten ostatni odpowiada za elastyczność skóry. Jego niedobór to jej szybsze starzenie. Czyli między innymi bardziej widoczne zmarszczki. Siarka wykazuje działanie antybakteryjne i właśnie dlatego jest pierwiastkiem ważnym w walce z trądzikiem. Ma również wpływa na pracę gruczołów łojowych. Minerał ten znajdziemy między innymi w produktach wysokobiałkowych. Jest również obecny w warzywach. Które są w niego najbogatsze? Cóż, trzeba się tutaj kierować… zapachem przy gotowaniu:). Nie dla wszystkich jest on przyjemny. Siarka jest obecna np. w kapuście, brokułach i kalafiorze.

Cynk

 

Kolejny niezwykle ważny pierwiastek w walce z trądzikiem. Cynk między innymi zmniejsza ilość stanów zapalnych. Przede wszystkim jednak jest to minerał istotny dla stanu skóry. I dlatego też trzeba go pilnować, kiedy zmagacie się z trądzikiem. Cynk w ogóle ma ogromne znaczenie dla funkcjonowania organizmu. Dość powiedzieć, że pierwiastek ten związany jest z prawie 80 enzymami, które odpowiadają za działanie poszczególnych układów. Jako ciekawostkę dodam, że jednym z objawów niedoboru cynku są zaburzenia smaku i węchu. Do dobrych źródeł tego pierwiastka zalicza się owoce morza, kaszę gryczaną i pestki dyni.

Krzem

 

To trzeci pierwiastek, który jest ważny w walce z trądzikiem. Jest on między innymi istotny z punktu widzenia detoksykacji organizmu (w tym skóry). Koniecznie sprawdźcie sobie dlaczego jest to takie ważne. Odpowiednia ilość krzemu przyspiesza też gojenie skóry. To z kolei istotne przy trądziku. Pierwiastek ten jest bardzo często wymieniany w kontekście zachowania młodego wyglądu skóry. Ma wpływ między innymi na elastyczność tej ostatniej. Jest też polecany jako element profilaktyki przeciw osteoporozie. Krzem znajdziemy między innymi w otrębach pszennych. Jednak do jego najlepszych źródeł zalicza się skrzyp i pokrzywę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *