Poznaj źródła witaminy A

Kolejny tekst opisujący składniki bardzo istotne dla skóry. Ze szczególnym uwzględnieniem osób zmagających się z trądzikiem. Dzisiaj na tapetę bierzemy witaminę, która ważna jest dla między innymi dla naszego wzroku.

Wątróbka

Prywatnie nie lubię, ale nie da się jej odmówić tego, że jest dobrym źródłem naszego dzisiejszego bohatera. Generalnie rzecz biorąc wątróbka ( i inne podroby) zawiera mnóstwo istotnych składników. To między innymi witaminy C i grupę B. Oprócz tego jest w niej w również sporo pierwiastków. Mam tutaj na myśli chociażby żelazo, magnez i fosfor.

Jajka

To kolejny produkt, który poza beta-karoten zawiera dużo więcej składników. Jajka są przede wszystkim źródłem białka. Określane jest ono mianem wzorcowego. Jajka to też niektóre pierwiastki. Warte wymieniania są tutaj między innymi wapń, żelazo i magnez. Ten ostatni minerał jest odpowiedzialny za nasz układ nerwowy. Jeśli chodzi o witaminy to chociażby D i B12. Zwłaszcza ta ostatnia jest ważna dla prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Marchewka

Polecana jako zdrowa przekąską na diecie. Nie ma w tym nic dziwnego zawiera chociażby błonnik. Marchewka to mnóstwo przeciwutleniaczy. Składniki te są bardzo istotne dla stanu skóry. Dość powiedzieć, że bardzo często wymienia się jako istotny element walki z trądzikiem. A także sposób na odmłodzenie skóry. Marchewki są przydatne dla osób zmagających się z problemami z sercem. Wspomniałem we wstępie, że witamina A jest bardzo ważna dla naszego wzroku. Jej niedobór może powodować tak zwaną kurzą ślepotę. I chociażby dlatego warto podjadać marchewki.

Czerwona papryka

To kolejne bardzo dobre źródło beta-karotenu. Nie tylko jednak. Czerwona papryka w ogóle jest bogata w witaminy i pierwiastki. Na pewno warto ją jeść, jeśli chcecie wspomóc swój układ odpornościowy. Papryka to sporo witaminy C. Warzywo to korzystnie wpływa również na układ nerwowy. To dzięki zawartości witamin z grupy B. Polecane jest na diecie. Czerwona papryka dzięki obecności beta-karotenu zatroszczy się o wzrok i skórę. Przyda się osobom zmagającym się z „kruchymi” naczyniami krwionośnymi. To dzięki obecności rutyny. Smacznego:).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *