Produkty, które pomogą walczyć z trądzikiem cz. 1

Temat diety i jej wpływu na stan skóry podnoszony był już nie raz. Zwykle wymienia się produkty, których należy unikać. Dlatego chciałbym podejść do tematu inaczej:). Przed Wami lista produktów, które mogą pomóc.

Kalafior

Uwielbiam prywatnie, ale nie dlatego umieszczam go na tej liście. Kalafior może być pomocny w walce z trądzikiem. Wszystko przez obecność jednego, bardzo ważnego dla skóry pierwiastka. Mam tutaj na myśli siarkę. Jest ona wręcz niezbędna, jeśli zmagacie się z trądzikiem. I dlatego warto podjadać kalafiora w dowolnej postaci. Natomiast nie róbcie tego za często. Kalafior w dużych ilościach może utrudniać przyswajanie jodu. Problemem będzie funkcjonowanie tarczycy.

Soczewica

Właściwie to mógłbym napisać rośliny strączkowe. Cała ta grupa produktów zawiera składniki istotne z punktu widzenia walki z trądzikiem. Mam tutaj na myśli witaminy z grupy B. Niektóre z nich łagodzą schorzenia atakujące skórę. To między innymi witamina PP. Określana mianem B3 i niacyny. I chociażby dlatego warto jeść soczewicę. Skupiłbym się na czerwonej, bo ona ma najwięcej wspomnianego składnika.

Kasza jęczmienna

To produkt, który nie wprost, ale będzie pomocny, jeśli zmagasz się z trądzikiem. Kasza jęczmienna (zresztą nie tylko ona) zawiera błonnik. To składnik, który między innymi poprawia funkcjonowanie układu pokarmowego. To oczywiste. Nas tutaj najbardziej interesuje to, że wspomaga również usuwanie toksyn. Nadmiar tych ostatnich „lubi” manifestować się na skórze. Nadmiarem zmian (w tym i pryszczy).

Słonecznik

On jeszcze się nie pojawił, ale wkrótce będzie można kupić świeży. Dlaczego w ogóle słonecznik pojawia się w tym zestawieniu? Jako zastępstwo. Dla osób, które nie mogą jeść owoców morza (bo np. są na nie uczuleni). Wspólnym mianownikiem jest cynk. To pierwiastek bardzo pomocny Waszej skórze. Zwłaszcza jeśli zmagacie się z trądzikiem. Zresztą żeby nie być gołosłownym, to wspomnę o tym, że najlepsze preparaty walczące z przyczynami tej dolegliwości zawierają cynk (jednym z takich rozwiązań jest Nonacne, sprawdźcie go na stronie producenta: Nonacne.pl ). Pierwiastek ten m.in. ułatwia gojenie skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *