Sucha skóra? Zmień dietę

Walczy się z nią przede wszystkim przy pomocy kosmetyków (czasem również domowych metod). Można jednak wprowadzić parę zmian do codziennego jadłospisu. Tak aby zadziałać na problem również od wewnątrz.

Po pierwsze – nawadniaj

Bez tego się nie obędzie. I nie mam tutaj na myśli jedynie picia wody. Chociaż to oczywiście najszybszy i najprostszy sposób na jej dostarczanie do organizmu. Ale wcale niejedyny. Bardzo często zapominamy o tym, że woda do organizmu dostaje się z jedzenia. Warzywa i owoce najlepszym tego przykładem. I warto to wziąć pod uwagę. Chociażby z tego powodu, że tej wody do organizmu… nie można dostarczyć z kolei za dużo. To, że macie problem z suchą skórą, nie oznacza wlewania jej w siebie bez opamiętania.

NNKT

Pod tym skrótem kryją się niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe. Generalnie są one potrzebne naszemu organizmowi. W tym wypadku jednak skupię się jedynie na skórze. Potrzebuje ona równowagi między kwasem Omega 3 a Omega 6 (wymienia się jeszcze Omega 9). W jaki sposób będzie ona działać na naszą skórę? Przede wszystkim kwasy te zwiększają jej elastyczność. To jednak nie wszystko. Kwasy tłuszczowe działają też przeciwzapalnie. Łagodzą podrażnienia.

Gdzie szukać NNKT?

Polecam przede wszystkim włączyć do diety ryby morskie. Wcale nie trzeba decydować się na łososia czy halibuta. Bardzo dobrym źródłem są nasze „swojskie” śledzie. Do diety włącz oleje tłoczone na zimno. Warto zadbać o przekąski w stylu migdałów i orzechów.

Przy okazji dajesz skórze witaminę E

Jest ona obecna w wielu wyżej wymienionych produktach. Bardzo potrzebna Twojej skórze. Zresztą bywa określana eliksirem młodości co wiele mówi o jej właściwościach. Składnik ten należy do grupy bardzo silnych przeciwutleniaczy. Radzi sobie ze szkodliwym wpływem wolnych rodników. Przedłużający się niedobór tej witaminy to spore ryzyko szybszego starzenia się skóry. Może też prowadzić do jej nadmiernego rogowacenia.

Przy okazji dodam już tak na koniec, że witamina E jest bardzo ważna dla całego organizmu. Dość powiedzieć, że jej niedobór to nie tylko problem ze skórą. Może on też prowadzić między innymi do degeneracji mięśni i uszkodzeń układu nerwowego.

One thought on “Sucha skóra? Zmień dietę

  • Avatar
    28 kwietnia 2017 at 20:48
    Permalink

    ja na sucha skore stosuje zel do mycia i balsam do ciala elodermu.Systematyczne uzywanie doprowadzilo do braku zapalenia mieszkow wlosowych, z czym mialam olbrzymi problem. Bardzo polecam.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *