Walka z trądzikiem – pamiętaj o tych witaminach!

Ostatnio pisałem o pierwiastkach i koniecznie się z nimi zapoznacie. Bez nich – tak jak bez witamin – walka z trądzikiem będzie niezwykle trudna. Nie przedłużając zapraszam do czytania:).

Witamina A

Zwykle to jej pochodne są wymieniane w kontekście walki z trądzikiem. Również w kontekście skutków ubocznych, które są im przypisane. Skupmy się jednak na samej witaminie A i jej dostarczaniu przez dietę. Składnik ten ma wiele zadań w naszym organizmie. Nas tutaj najbardziej interesuje to, że witamina A wspomaga regenerację skóry. Dzięki niej szybciej goją się rany również te potrądzikowe.

Gdzie znajdziecie tę witaminę? Do diety warto włączyć pomarańczowe i czerwone warzywa. Jeśli nie macie problemu z jedzeniem mięsa – wątróbka jest świetnym źródłem tego składnika.

Witamina C

To bardzo silny przeciwutleniacz. Oznacza to tyle, że radzi ze szkodliwym działaniem wolnych rodników. A te ostatnie sporo złego potrafią zrobić również cerze trądzikowej. Witamina C jest niezwykle ważna w kwestii odbudowywania skóry. Dzięki niej uniknięcie szpecących blizn potrądzikowych. Składnik ten związany jest z kolagenem – budulcem skóry.

W jakie produkty z witaminą C warto „wyposażyć” jadłospis, aby usprawnić walkę z trądzikiem? Do diety włączcie chociażby zielone warzywa liściaste. Pamiętajcie o pomidorach i marchewce. Sezonowe owoce – takie jak porzeczka i agrest – również warto podjadać. Składnik ten znajduje się w najchętniej wybieranym preparacie na trądzik. Chcecie go poznać?:)

SPRAWDŹ NAJCHĘTNIEJ WYBIERANY PREPARAT NA TRĄDZIK!

Witamina E

Kolejny składnik mający wpływ na stan skóry. Witamina E bywa nazywana „eliksirem” młodości i coś w tym jest. Pomaga na dłużej zachować młody wygląd skóry. Chroni przed zmarszczkami. Ma ona również działanie przeciwtrądzikowe. A przy okazji dodam, że chroni też przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych.

Gdzie znajdziecie witaminę E? Tutaj przede wszystkim warto postawić na oleje tłoczone na zimno. Sporo tego składnika jest również obecna w rybach morskich. Jeśli ich nie lubicie, to jednak warto się przełamać. Witamina E pomoże Wam w walce z trądzikiem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *