Włącz do diety kiełki – Twoja skóra będzie Ci wdzięczna

I nie tylko ona jak się zaraz przekonasz. Kiełki mają dużo właściwości. Sporo w nich witamin i pierwiastków bez których nasz organizm może nie działać prawidłowo. Ich zaletą jest też to, że łatwo je „wyhodować” w domowym zaciszu.

I to właśnie teraz, kiedy zbliża się wiosna (tak wiem jakie są obecnie temperatury za oknem;) ), a nam doskwiera brak świeżych warzyw i owoców (tych kojarzonych z latem), warto się nimi zainteresować. Również ze względu na nastrój, który zwykle w tym czasie można określić jako „słaby z tendencją do beznadziejny”.

 

Jakie składniki mają w sobie kiełki?

 

Przede wszystkim zacząć należy od tego, że spora jest ilość poszczególnych pierwiastków i witamin, bo na nich się skupię. Jeśli chodzi o te pierwsze, to na pewno warte wymienienia są żelazo, fosfor, siarka, cynk i magnez. Ten ostatni jest ważny z punktu widzenia naszego gorszego teraz samopoczucia.

Jeśli chodzi o witaminy to kiełki są bogate między innymi w A, grupę B, C, E i K. Dużo więc tego bogactwa:). Do tego jeszcze błonnik.

Właściwości kiełków

 

Jest ich naprawdę sporo. Dzięki obecności witamin z grupy B mają one pozytywny wpływ na ośrodkowy układ nerwowy. Co z kolei ma przełożenie na funkcjonowanie całego organizmu. Wspominałem już o pozytywnym wpływie na nasz nastrój.

Kiełki są polecane jako sposób wspomagający detoksykację organizmu (chociaż akurat w tym wypadku lepiej postawić na profesjonalne sposoby). Na pewno warto wspomnieć o tym, że kiełki przydadzą się na diecie odchudzającej. Są one polecane osobom cierpiącym na dolegliwości związane z zapaleniem stawów. Jeśli boisz się nadciśnienia, to też warto pomyśleć o umieszczeniu ich w swoim jadłospisie.

Jak wpływają na skórę?

 

Zawierają one składniki, które są jej niezbędne. Również gdy Twoja skóra zmaga się z trądzikiem. Mam tutaj na myśli między innymi cynk i siarkę. Oba zresztą te pierwiastki wpływają pozytywnie nie tylko na skórę, ale również jej przydatki – paznokcie i włosy. Kiełki jedzone regularnie mogą też być jednym z elementów diety poprawiającej wygląd. Smacznego:).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *