Zmagasz się z trądzikiem? Uważaj na te produkty

Część z nich jest ogólnie znana. Inne produkty mogą być dla zmagających się z trądzikiem zaskoczeniem. Ale podchodzić do ich umieszczania w diecie trzeba z taką samą rozwagą.

Nabiał a trądzik

Zaczniemy od chyba najczęściej wymienianej grupy produktów. Jeśli zmagacie się z trądzikiem, to lepiej jej unikać. Nie w każdym przypadku nabiał spowoduje nasilenie zmian skórnych, ale jest spore prawdopodobieństwo takiej sytuacji. Dlatego lepiej uważać z ilością mleka, białego i żółtego sera, a także kefiru i jogurtu w jadłospisie. Chociaż te dwa ostatnie są polecane jako domowe metody na trądzik (ale stosowane zewnętrznie).

Suszone owoce

To z kolei produkt niewymieniany zbyt często w kontekście walki z trądzikiem. Bo w zasadzie są one często polecane jako alternatywa dla świeżych owoców. W zimie – jak znalazł. I w sumie tak jest, ale z pewnym zastrzeżeniem. Suszone owoce to zdecydowanie większe stężenie cukru niż w świeżych. A ten w dużych ilościach ma bardzo negatywny wpływa na stan skóry. I warto o tym pamiętać.

Soki owocowe

W tym wypadku jest pewne rozróżnienie, które ma wpływ na to czy można je pić w czasie gdy macie trądzik, czy lepiej takich produktów unikać. Jeśli własnoręcznie wyciśniecie sok z kupionych na targu czy w sklepie owoców – jak najbardziej można korzystać z takiego dobrodziejstwa:). Inaczej sprawa ma się z tymi dostępnymi w kartonach czy butelkach. Bardzo często są one dosładzane (nierzadko ponad miarę) . Efekt – tak jak w przypadku suszonych owoców. Unikać.

Produkty wysokoprzetworzone

Już spieszę z definicją. To wszelkiego rodzaju produkty spożywcze, które w czasie powstawania (dosłownie: obróbki przemysłowej) zostały „uszczęśliwione” dodatkowymi dawkami soli, cukru, tłuszczy itp. To także barwniki, emulgatory i wzmacniacze smaku. I jedna dość istotna sprawa. To, że raz na jakiś czas (ale nie co dwa dni), zjecie na przykład fast food (tak, zalicza się go do produktów wysokoprzetworzonych), nic wielkiego Wam nie zrobi. Natomiast regularność może prowadzić do nasilenia zmian trądzikowych. Do takich produktów zalicza się między innymi dania w pięć minut, słodycze, chipsy i napoje gazowane.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *