4 sposoby na suchą skórę

To właśnie teraz mamy z nią najczęściej problem. Bardzo często sami do niego doprowadzamy. Ale nie będziemy się dzisiaj nad tym zastanawiać, a także nad przyczynami tego problemu. Skupimy się na tym, aby go szybko rozwiązać.

Owsianka

Jeśli męczy nas swędzenie skóry, to warto zainwestować w płatki. Koszt niewielki, a skutki ich działania na pewno nas zadowolą. Płatki można wrzucić do kąpieli. Najlepiej włożyć 2-3 garści do na przykład rajstopy. A następnie do wanny. Co jakiś wyciskać je. W ten sposób uwalniając drogocenne właściwości płatków owsianych.

Oliwa z oliwek

Ma wiele ciekawych umiejętności (na przykład przydatnych tym, którzy chcą zrzucić parę kilogramów), ale skupimy się jedynie na skórze. Oliwa jest składnikiem wielu domowych maseczek. Ma ona działanie przede wszystkim nawilżające. Pomaga również oczyścić skórę, a przy okazji ją zregenerować. Oliwę można wymieszać na przykład z żółtkiem jajka i sokiem pomarańczowym.

Banan

To jeden z owoców najczęściej wymienianych w kontekście ratowania suchej skóry (zwykle w towarzystwie awokado). W jaki sposób może nam pomóc banan? Zawiera on między innymi witaminę A. Jej niedobór bardzo mocno odbija się na skórze (staje się ona sucha, pojawia się skłonność do wyprysków). Jedną z właściwości banana jest nawilżanie tej ostatniej. Przywraca wilgoć skórze, a przy okazji wykazuje właściwości regenerujące.

Aloes

No bez niego ta lista byłaby niepełna:). To bez wątpienia jeden z najczęściej polecanych sposobów na suchą skórę. Aloes znajdziemy też w składach wielu kosmetyków. Pomaga on między innymi łagodzić podrażnienia. Oprócz tego przyspiesza gojenie skóry. Przede wszystkim jednak ma doskonałe właściwości nawilżające. Zawiera w sobie wiele cennych – również z punktu widzenia skóry – składników. Wymienię tylko cynk (bardzo ważny pierwiastek przy trądziku, znajdziecie go w profesjonalnych rozwiązaniach na ten problem) i witaminy z grupy B. Aloes można nakładać na skórę rano i wieczorem. Ciekawostką jest to, że polecany jest on również na łupież. Wystarczy wcierać go w skórę głowy. Nie próbowałem, więc nie wypowiem się na temat skuteczności takiej metody. A Wy jakie znacie i stosujecie sposoby na suchą skórę?:)

One thought on “4 sposoby na suchą skórę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *