4 właściwości cytryny, które musisz znać

Ma ona bardzo długą historię. Raczono się nią już starożytnym Egipcie. Do Europy prawdopodobnie sprowadzili ją arabscy kupcy. Tyle historii. Czas na właściwości cytryny, które warto poznać.

Wspomaga skuteczna detoksykację

To jedna z częściej wymienianych właściwości cytryny. Zawiera on w sobie między innymi witaminę C (chociaż nie jest jej najbogatszym źródłem), które to wspomaga. Aby faktycznie proces detoksykacji przebiegł sprawnie, wystarczy codziennie rano – przed śniadaniem – pić szklankę wody z cytryną.

Cytryna a układ moczowy

To kolejna właściwość, którą warto znać. Sok z cytryny w pewnym stopniu pozwala się pozbyć kamieni nerkowych. Nie stosujcie go jednak jako leku. To bardziej element profilaktyczny i nie zastępuje w żadnym wypadku „normalnego” leczenia. Cytrynę można również wykorzystać między innymi w przypadku, gdy dopadnie nas zapalenie pęcherza moczowego. Tak przy okazji dodam, że dobrze sprawdzi się w takiej sytuacji czarna porzeczka. Dużo bardziej bogate źródło witaminy C.

Właściwości odchudzające cytryny

Ta umiejętność spodoba się osobom zmagającym się z nadmiarem kilogramów. To właściwość cytryny wynikająca ze wspominanej detoksykacji i obecność witaminy C. Sok z cytryny „startuje” rano metabolizm. Pozwala go w pewnym stopniu rozruszać. I dlatego może być on być jednym z elementów diety. Natomiast żeby było jasne – cytryna sama w sobie nie zrzuci za Was „magicznie” dodatkowych kilogramów:). Tutaj jednak potrzeba będzie nieco więcej pracy.

Cytryna a trądzik

Bez tej właściwości nasza lista byłaby nie kompletna:). Maseczka z cytryny pomaga między innymi usunąć pryszcze. W pewnym stopniu zmniejsza te zmiany skórne. Nie jest to rozwiązanie, które całkowicie pozwoli Wam zwalczyć trądzik (z tą dolegliwością można jednak walczyć skutecznie!), ale z objawami tego problemu sobie poradzi.

Przy okazji warto wiedzieć, że cytryna wspomaga samą skórę. Po pierwsze stosowana jako domowy kosmetyk rozjaśnia ją. Przy okazji ma pewne właściwości ściągające. To pozwoli ograniczyć nadmierne wydzielanie sebum. Ta ostatnia kwestia jest zresztą bardzo ważna w przypadku walki z trądzikiem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *