Domowe maseczki na skórę cz. 3

I myślę, że to już ostatnia część:). Z pierwszą możecie zapoznać się w tym miejscu. I koniecznie przeczytajcie „Domowe maseczki na skórę cz. 2”:). Nie przedłużając przechodzimy do opisu ostatnich sposobów, które bez większego problemu przygotować w zaciszu swojego mieszkania.

Maseczka z fasoli mung

O niej wspominałem ostatnio, ale to dzisiaj ją opiszę. To pomysł, który jest polecany osobom zmagającym się z trądzikiem. Samej choroby nie wyleczy, ale pomoże nieco okiełznać skórę. Taką maseczkę można kupić gotową. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby przygotować ją w domu. Będzie trzeba jedynie nieco „pobiegać” za głównym składnikiem. Oprócz niego potrzeba jeszcze wody. Opcjonalnie może być też kefir. Kupujemy całą fasolkę (nie zmieloną). To naprawdę istotne z punktu widzenia maseczki na trądzik. Potem mielimy ją w domu i mieszamy z wodą. To w przypadku cery tłustej. Jeśli skóra jest przesuszona warto dodać kefir.

Maseczka z octem jabłkowym

Jej głównym zadaniem jest złuszczenia naskórka. Oprócz octu jabłkowego potrzebna będzie jeszcze woda. Można do takiej maseczki dodać również miód. Wtedy nabierze ona dodatkowo właściwości bakteriobójczych. Ważna w przypadku tego domowego sposobu jest jedna sprawa. Na jedną łyżeczkę octu, powinny przypadać co najmniej 2 wody. Ten sposób zdecydowanie powinnien poprawić kondycję skóry.

Maseczka z cynamonem

To sposób dość „kontrowersyjny”. Jedni twierdzą, że świetnie się sprawdza. Inni zarzucają mu to, że uczula. I obie strony mają rację. Warto przed jej wypróbowaniem na twarzy, sprawdzić na skórze ręki, czy nie wywoła jakiś niechcianych reakcji. (uwaga – pieczenie to normalny symptom) Do maseczki oprócz cynamonu potrzeba też miodu. Tego pierwszego składnik wystarczy jedynie szczypta. I jeszcze jedna sprawa. Jeśli macie cerę wrażliwą, omijajcie ten sposób szerokim łukiem.

Maseczka z miodu

Wspominany w tej serii już kilkakrotnie. Sam z siebie może zostać wykorzystany jako maseczka. Wystarczy nałożyć miód na skórę. Na około 15 minut. Ma, jak wspomniałem, działanie przeciwbakteryjne. Taka maseczka zapewni też gładką skórę. Miód dobrze sprawdzi się jako sposób na jej oczyszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *