Domowe maseczki na twarz – najlepsze przepisy

Mają one wiele zalet. Dzięki takim domowym maseczkom na twarz można między innymi nawilżyć i zregenerować skórę. Do tego są łatwe i zwykle tanie w przygotowaniu!

Maseczka na twarz z jajka

W tym wypadku wykorzystacie białko. Celowo to zaznaczam, bo żółtko przyda się do czego innego. Dokładniej rzecz biorąc jako maseczka na włosy. W jaki sposób białko działa na skórę twarzy? Po pierwsze ma właściwości ściągające. To pomoże okiełznać nadmierne wydzielanie się sebum. Ten ostatni to ogromny problem przy trądziku. Jego nadmiar powoduje zwiększenie ilości zmian skórnych, a tego przecież chcemy uniknąć. Białko wystarczy ubić i nałożyć na skórę. Trzymać kilkanaście minut. Potem należy przemyć skórę.

Ryż

Niekoniecznie biały. A już na pewno nie gotujcie go w torebce;). Generalnie do tej domowej maseczki potrzebujecie poddanego obróbce termicznej ryżu. Na jedną część tego drugiego składnika dwie porcje wody. Po ostygnięciu możecie go nałożyć na skórę. W jaki sposób ma on pomagać? Ma między innymi działanie rozjaśniające. Ryż w pewnym stopniu pozwala też pozbyć się różnego rodzaju zmian skórnych. Stąd polecany jest jako domowy sposób na trądzik.

Ciecierzyca

A dokładniej rzecz biorąc potrzebujecie mąki z tej rośliny. Nie będziecie mieć problemu z kupieniem jej. Do tej domowej maseczki na twarz oprócz niej będzie jeszcze potrzebny miód. To wersja podstawowa. Można też dodać wody. Mąki około 2 łyżki. Generalnie całość powinna przyjąć konsystencję pasty, którą będzie można nałożyć na skórę.

Miód

To jeden z częściej wymienionych domowych składników maseczek. W zasadzie nie tylko na skórę twarzy. Dzięki temu składnikowi można bardzo skutecznie ją nawilżyć. Podobnie jak wyżej opisane sposoby można też miód wykorzystać w domowej walce z trądzikiem. To dzięki temu, że ma on właściwości antybakteryjne. To jedna z przyczyn trądziku. Aby walk była skuteczna musicie jednak zmierzyć się ze wszystkim powodami tej dolegliwości. W tym wypadku trzeba działać przy pomocy profesjonalnych rozwiązań. Jedno z nich znajdziecie w tym moim wpisie.

Banan

To też jeden z częściej stosowanych składników maseczek na skórę. Im bardziej dojrzały banan, tym lepiej. Owoc ten jest swoistego rodzaju balsamem dla skóry. Zawiera w sobie cenne witaminy. Nie tylko dla skóry. Maseczka z banana bardzo skutecznie nawilża skórę. Owoc ten często jest wymieniany w towarzystwie awokado. Z którym to zresztą tworzą tandem bardzo przydatny dla skóry twarzy. Oba owoce wystarczy zmiksować. Stworzoną pastę nakładać na twarz. Można też do niej dodać nieco jogurtu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *