Domowe sposoby na przesuszoną skórę cz. 2

W tym miejscu możecie zapoznać się z pierwszą części tego mini-przeglądu. Oczywiście polecam:) A dzisiaj kolejne popularne domowe sposoby na przesuszoną skórę.

Woda

To bez wątpienia najprostszy domowy sposób na przesuszoną skórę. Warto pamiętać o regularnym nawilżaniu organizmu przy pomocy wody (zwykle w tym kontekście pojawia się mineralna). Dziennie około 1,5 litra. Zbyt małe nawilżanie organizmu można skutkować właśnie przesuszoną skórą.

Jogurt naturalny

Kolejny popularny domowy sposób na przesuszoną skórę. Stosowany zewnętrznie. Jogurt można po prostu nakładać na skórę. I trzymać kilkanaście minut. Jogurt naturalny jest też często jednym ze składników. Oprócz niego będziemy potrzebowali miodu i truskawek. W okresie zimowym można darować sobie te ostatnie:). Składniki należy wymieszać w takich proporcjach, aby całość nie spływała zbyt szybko ze skóry. Maseczkę trzymamy na tej ostatniej 10 do 15 minut. Potem skórę myjemy.

Maseczka owocowa

Pod tą nazwą kryje sporo domowych sposobów na przesuszoną skórę. Bo i duży mamy wybór owoców, które pomogą nam rozwiązać nasz problem. Skupię się jedynie na tych najczęściej polecanych. W tej grupie znajduje się między innymi banan (im bardziej dojrzały, tym lepiej). Wspominane truskawki są bardzo pomocne z perspektywy skóry. Zresztą stosuje się je też na trądzik. A dokładniej rzecz biorąc na pryszcze. W kontekście suchej skóry wymienia się też bardzo często awokado. Podobnie jest z papają. Ta ostatnia działa jak peeling. Przy okazji wygładza skórę i nawilża ją.

SPRAWDŹ NAJCHĘTNIEJ WYBIERANY PREPARAT NA TRĄDZIK W 2018 ROKU!

 

Aloes

W spisie domowych sposobów na suchą skórę nie może go zabraknąć. I to też chyba jedno z częściej polecanych rozwiązań. Aloes ma doskonałe umiejętności nawilżające. Przyda się on też w sytuacji, gdy zmagacie się z oparzeniami, czy zadrapaniami. Te ostatnie przy suchej skórze i niedoborach pewnych pierwiastków bardzo trudno się goją. Aloes przydaje się również przy odmrożeniach. Najlepiej kupić żel z tej rośliny. Nakładamy go rano i wieczorem. I to w zasadzie wystarczy. Aloes można też zmieszać z innymi składnikami. Na przykład z miodem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *