Domowe sposoby na trądzik część 2

Kontynuuję mini serię rozpoczętą przed paroma dniami. Z pierwszej części domowych sposobów na trądzik dowiecie się między innymi tego w jaki sposób mogą pomóc… truskawki:).

Napar z ziół

To jeden z rzadziej stosowanych domowych sposobów na trądzik, a to duży błąd. Niektóre z ziół są bardzo pomocne w zwalczaniu tej dolegliwości. Wspomniany napary można przygotować między innymi z rumianki i szałwii. Mieszanka tych ziół pozwoli okiełznać nadmierne wydzielanie sebum. Właściwości roślin wykorzystano też w najchętniej wybieranym preparacie na trądzik. Jeśli chcecie go poznać, to odwiedźcie stronę producenta i koniecznie przeczytajcie moją recenzję:).

Aloes

To z kolei jeden z najczęściej wymienianych domowych sposobów na trądzik. Aloes świetnie sprawdzi się w walce z objawami tej dolegliwości. Ale to nie wszystko. Ma on też właściwości nawilżające. To świetnym sposób na suchą skórę. Przy okazji myślę, że warto dodać – sok z aloesu wspomaga odporność. Są też tacy, którzy wykorzystują go w czasie odchudzaniu. Jak widać bogactwo umiejętności. W przypadku trądziku aloes wykazuje działanie przeciwzapalne i wspominane nawilżające.

Ocet jabłkowy

To kolejny produkt o wielu właściwościach. Wykorzystuje się go między innymi przy zrzucaniu nadmiary kilogramów. Jest też jednym z domowych sposobów na trądzik. Ocet jabłkowy między innymi oczyszcza pory. To pozwala zmniejszyć ilość pryszczy na twarzy. Ale to nie wszystko. Warto wykorzystać go jako domowy sposób na piękną skórę. Pierwsze efekty pojawiają się już po kilku dniach przemywania twarzy roztworem octu jabłkowego z wodą (na jedną część pierwszego składnika przyda 4 drugiego).

Miód

Bez niego lista domowych sposobów na trądzik byłaby niepełna. Występuje on zarówno jako samodzielne rozwiązanie, jak i jeden ze składników maseczek. Miód między innymi wykazuje działanie przeciwzapalne. To pozwala zredukować pryszcze. Kolejna jego właściwość jest związana z nawilżaniem skóry. Miód pomoże, kiedy mamy ją przesuszoną, co po zimie jest częstą przypadłością. Wracając jeszcze do trądziku, to nasz bohater wykazuje właściwości przeciwbakteryjne. To bardzo ważna umiejętność w kontekście walki z pryszczami!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *